زنان و برقراری صلح در جامعه

همان‌طور که زنان از خشونت، بیشتر رنج می‌­برند، پس بیشتر مایل به برقراری آرامش و نظم اجتماعی هستند. به عبارتی بهتر برای برقراری آرامش در جامعه نباید از نقش زنان در کاهش تنش و خشونت غافل شد.

چای روضه خوردن دارد...

شیعه مذهب غصه خوردن نیست، شیعه آیین در عزا مردن نیست. بارها شنیده‌ایم‌...دو ماه کامل عزاداری و البته روزهای دیگر سال هم، درگیر سوگواری...چه سرنوشت غمباری...!

 این بار اما یک تیر و چند نشان؛ نگاهی به علل مدیریت مصرف برق

ایام گرم سال و فصل تابستان، کاهش چشمگیر بارش نزولات جوی، خشکسالی و به‌تبع آن کاهش ذخیره منابع آبی تولید برق، وارد مدار شدن وسایل سرمایشی و مصرف بالای این تجهیزات، وقوع پدیده تغییر اقلیم و افزایش بی‌رویه ساخت‌وسازها، رشد تقاضا و... موجب می‌شود تا در روزهای مختلف سال با افزایش و رشد بالای مصرف انرژی برق مواجه شویم به‌نحوی‌که تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکان با چالش‌هایی همراه می‌شود.

 تعیین رده مصرف انرژی ساختمان در جهان

بسیاری از کشورها با توجه به کمبود منابع انرژی در جهان، طرح‌های متنوعی در جهت بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف پرمصرف، آغاز کرده‌اند که یکی از آنها بخش ساختمانی است. در این بخش، داده‌های استخراج شده توسط طرح‌های مختلف رده‌بندی انرژی، پس از جمع‌آوری، در اختیار شرکت‌های برچسب‌گذاری قرار داده می‌شود تا آنها با انجام محاسباتی خاص اقدام به رده‌بندی انرژی و تدوین برچسب انرژی کنند.

آهسته مصرف کنید، ماراتن برق‌رسانی خط پايان ندارد

مجموعه صنعت برق با وجود تمامی سختی‌ها، در روزهای سرد زمستان و گرماگرم تابستان، بی‌وقفه در تلاشند تا برق پایدار و مطمئن مورد نیاز مشترکان را تامین کنند و در این مسیر مردان و زنان بسیاری، گام برمی‌دارند تا شبکه برق سراسری پایدار باشد.

آشوب در کربلا

نظریه «آشوب» توسط «ادوارد لورنتس» به سال 1972 میلادی ارائه شد و در جهان علم آشوبی برپا کرد. او نوشت: «اگر پروانه‌ای در برزیل بال بزند، گردبادی در کالیفرنیا شکل می‌گیرد.» در سال‌های اخیر، نظریه «آشوب» در همه عرصه‌های علوم نظری، تجربی و حتی علوم انسانی مطرح شده است.

حسین ­نامه

سالهاست که با عاشورا مأنوس هستم. شهید حاج قاسم سلیمانی را هم در حد اندیشه خود، خوب می‌شناسم. اما سالهاست که به جمله حاج قاسم که گفت:« ما ملت امام حسینیم» می‌اندیشم و معنی آنرا خوب درک نمی‌کنم. گاهی درک جمله‌ای ساده چنان پیچیده می‌شود که گویی در لفافه‌ای نامرئی پیچانده شده است و جز با گذشت زمان و بلوغ فکر به کُنه آن نمی‌توان رسید. با خود می‌اندیشم که یک ملت مگر چه ویژگی باید داشته باشد که ملت امام حسین شود!

 عفاف و حجاب یک ارزش اجتماعی

حجاب و عفاف در اسلام، یک مسئله و ارزش و هنجار اجتماعی است که باید رعایت شود، اگر غیر از این باشد امنیت اجتماعی و آرامش همه افراد در اجتماع به خطر می افتد.

 صرفه‌جویی پاداش دارد

صرفه‌جویی در هر امری پسندیده و مورد تأکید دین مبین اسلام است و با توجه ‌به سبک زندگی امروز کشورمان از اهمیت دوچندانی به‌خصوص در مصرف آب و برق -دو نیاز اساسی- برخوردار است.

 دوستی کولرها با برق را بیشتر کنیم

سالانه هزاران میلیارد ریال برای ایجاد تأسیسات جدید برق سرمایه‌گذاری می‌شود و استفاده از بخش عمده‌ای از آن تأسیسات تنها در 4 ساعت زمان اوج بار مشکلات عدیده‌ای را برای صنعت برق به وجود آورده است. اما با رعایت چند نکته ساده هم می‌توان در مصرف برق صرفه‌جویی کرد و هم به سبد اقتصاد خانوار کمک کرد.

اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise