طرح راهبری زنجیره ارزش دارو در پارک‌ علم و فناوری البرز اجرا می‌شود

معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با رئیس و مدیران پارک علم و فناوری البرز از اجرای طرح راهبری زنجیره ارزش دارو در پارک‌ علم و فناوری البرز خبر داد.

امروز، آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

مهلت انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ امروز، ۱۲ خردادماه جاری از طریق سایت سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام اموزش کشور پایان می یابد.

هوش مصنوعی به تشخیص سرطان سینه بدون نمونه برداری کمک می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که هوش مصنوعی جدید می‌تواند به تشخیص سرطان سینه که در حال گسترش به سایر قسمت‌های بدن است بدون نیاز به نمونه برداری کمک کند.

انتصاب سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز منصوب شد.

دانشکده علوم خانواده در دانشگاه تهران افتتاح شد

دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با حضور «انسیه خزعلی» معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور و «سیدمحمد مقیمی» رئیس دانشگاه تهران افتتاح شد.

حضور پررنگ مؤسسه رازی در نمایشگاه ایران اکسپو 2024

مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران اکسپو 2024 دستاوردهای یک قرن فعالیت خود را در عرصه تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک به نمایش خواهد گذاشت.

بیش از ۸ هزار عضو هیئت علمی خانم در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند

مشاور امور زنان و خانواده وزارت علوم گفت: بیش از ۸ هزار نفر عضو هیئت علمی خانم در کشور داریم که سامانه‌ای برای شبکه‌سازی در این حوزه در حال راه‌اندازی است.

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۳ تمدید شد

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۳ تا روز شنبه هشتم اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

اولین شواهد از تغییرات ساختاری مغز در طول قاعدگی

دانشمندان برای اولین بار به شواهدی از تغییرات ساختاری مغز در طول قاعدگی دست یافتند.

سنسور تشخیص زودهنگام سرطان سینه طراحی شد

«طراحی و ساخت بیوسنسور الکتروشیمیایی جهت تشخیص زودهنگام میکروRNAهای دخیل در سرطان سینه در بستر میکروفلوئیدیک» در رساله یک محقق ایرانی مورد بررسی قرار گرفت.

 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise