آرشیو، 11 مهر 1394 - 19:29

زنان گرفتار بازی های کامپیوتری بیشتر چاق می‌شوند

پژوهش های جدید نشان می دهد زنانی که به صورت روزانه حداقل یک ساعت به انجام بازی های کامپیوتری می پردازند، در معرض خطر چاق شدن و افزایش وزن قرار دارند.

 

کرج - امید بانوان:  مهر نوشت؛ بر اساس این تحقیقات محققان سوئدی زنانی که روزانه به مدت دو ساعت با بازی‌های کامپیوتری سرگرم هستند در طول بازه زمانی ۵ ساله به میزان ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم اضافه وزن پیدا کرده و دچار چاقی می‌شوند.

در این مطالعات که به مدت بیش از ۵ سال ادامه داشت، بیش از ۲۵۰۰ فرد سوئدی ۲۰ ساله مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که تاثیر چاق کننده بازی‌های کامپیوتری بیشتر روی زنان نمود داشته و در مردان دیده نمی‌شود. طی این مطالعات، افراد داوطلب برای سه بازه زمانی متفاوت در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ میلادی مورد بررسی قرار گرفتند.

پژوهشگران طی مطالعات فوق، به بررسی مدت زمانی که این افراد به بازی کردن با رایانه یا کنسول های بازی اختصاص می‌دادند پرداخته و تاثیر آن را بر میزان اضافه وزن آنها مطالعه کردند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که دارای وزنی متعادل هستند و به انجام بازی‌های کامپیوتری به میزان دستکم یک ساعت در روز می‌پردازند، مستعد چاقی و اضافه وزن بوده و جرم شاخص توده بدنی انها بیش از ۲۵ خواهد بود. این عدد از مقایسه حجم بدن و وزن این افراد طی مدت پنج سال و مقایسه ان با زنان عادی که بازی‌های کامپیوتری در برنامه روزانه آنها وجود ندارد، به دست آمده است.

در همین زمینه «سارا توماس»، عضو تیم تحقیق و از اساتید دانشکده سالگرنسکا دانشگاه گوتنبرگ سوئد می‌گوید: «میزان شاخص توده بدنی در زنانی که به طور روزانه مدت زمانی بیش از دو ساعت را به انجام بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند بسیار بیشتر بوده و آمارهای موجود نشان می‌دهد که این افراد به طور متوسط طی مدت زمان ۵ سالی که این پژوهش ها انجام شد ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم چاق شدند.»

انتهای پیام/ 

کدخبر: 114


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise