دوشنبه، 02 اردیبهشت 1398 - 15:27

وزنه برداری قهرمانی زنان آسیا؛

پوپک بسامی؛ اولین بانوی وزنه‌بردار ایرانی در آسیا چهارم شد

«پوپک بسامی» نخستین نماینده وزنه برداری زنان ایران در رقابت های دسته 55 کیلوگرم قهرمانی بزرگسالان آسیا در چین با مجموع 143 کیلوگرم به کار خود پایان داد و به مقام چهارم آسیا رسید.

امید بانوان؛ایرنا نوشت، رقابت های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا امروز (دوشنبه) در شهر نینگبو چین با رقابت های گروه B دسته 55 کیلوگرم زنان آغاز شد که «پوپک بسامی» به عنوان نخستین ملی پوش وزنه برداری در گروه B دسته 55 کیلوگرم به روی تخته رفت.

 

در این گروه وزنه بردارانی از کشورهای ترکمنستان، سوریه، نپال و لائوس حضور داشتند که بسامی با مجموع 143 کیلوگرم در رده چهارم این گروه قرار گرفت. 

 

این ملی پوش در حرکات یک ضرب بعد از آنکه نتوانست وزنه 55 کیلوگرم را بالای سر ببرد در حرکت دوم خود این وزنه را مهار کرد و در حرکت سوم نیز وزنه 58 کیلوگرم را با موفقیت پشت سر گذاشت. بسامی در حرکات دو ضرب نیز موفق بود و به ترتیب وزنه های 75، 80 و 85 کیلوگرم را بالای سر برد و در نهایت با مجموع رکورد 143 کیلوگرم به کار خود پایان داد.

 

در این گروه وزنه بردار ترکمنستانی با رکورد 172 کیلوگرم در رده نخست این گروه قرار دارد. «لیائو» وزنه بردار چینی در استارت لیست نهایی با رکورد ورودی 220 کیلوگرم در گروه A صدرنشین دسته 55 کیلوگرم است.

 

همچنین رقابت وزنه برداران گروه A دسته 55 کیلوگرم ساعت 14و 50 دقیقه امروز(دوشنبه) آغاز خواهد شد. رده بندی نهایی این وزن در پایان این مسابقه مشخص می شود. در ادامه این رقابت ها «مریم زارع» دیگر نماینده ایران فردا (سه شنبه) در گروه B در دسته 59 کیلوگرم بر روی تخته خواهد رفت.

 

مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا روزهای 3 تا 10 اردیبهشت به میزبانی نینگبو چین برگزار می شود. این نخستین حضور تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا است.

 

انتهای پیام/

 

 

کدخبر: 1179


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise