شنبه، 07 اردیبهشت 1398 - 11:52

یادداشت؛

جای خالی نائب رئیس زنان بسکتبال در جلسه با صالحی امیری

در شرایطی که بسکتبال زنان ایران به تازگی کارش را در میادین بین المللی آغاز کرده و حتی تیم سه نفره شانس رسیدن به المپیک را هم دارد در جلسه مسوولان فدراسیون با رئیس کمیته ملی المپیک «فریده شجاعی» حضور نداشت.

 عنایت حسینیان در یادداشتی کوتاه که در ایرنا منتشر شد به این موضوع پرداخت که چرا در جلسه مسوولان فدراسیون با رئیس کمیته ملی المپیک «فریده شجاعی» حضور نداشت؟ وی دلیل این امر را بی اهمیتی به بسکتبال زنان و خلف وعده‌های مسئولان در حمایت از این فدراسیون می داند. با هم این نقد به‌جا را می خوانیم: 

چند روز قبل مسوولان فدراسیون بسکتبال با حضور در کمیته ملی المپیک با «سیدرضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک جلسه ای داشتند و در این جلسه درباره وضعیت تیم ملی ایران در مسیر جام جهانی و کسب سهمیه المپیک 2020 صحبت کردند.

در این جلسه «رامین طباطبایی» رئیس، «مسعود عماری» دبیر، «مسعود قاسمی» مدیر تیم های ملی و «مهران شاهین طبع» سرمربی تیم ملی حضور داشتند و از وضعیت تیم ملی صحبت کردند و رئیس کمیته ملی المپیک نیز قول مساعدت به تیم ملی را داد. با این حال نکته جالب توجه، غیبت «فریده شجاعی» نائب رئیس زنان فدراسیون در این جلسه بود.

تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران که خود را برای کاپ آسیا و جام جهانی آماده می کند، شانس خوبی برای رسیدن به المپیک دارد.

از طرف دیگر بسکتبال زنان ایران به تازگی کارش را شروع کرده و نیاز جدی به حمایت کمیته ملی المپیک دارد؛ اما در این جلسه مهم شجاعی حضور نداشت تا بتواند درباره وضعیت بسکتبال زنان ایران با رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کند.

به نظر می رسد با اینکه بسکتبال زنان ایران این روزها مورد توجه اهالی این رشته است، اما در فدراسیون اولویتی برای این بخش وجود ندارد. حتی اعزام تیم ملی جوانان به رقابت های سه نفره نیز به دلیل مشکلات مالی لغو شد.

این بی توجهی در شرایطی رخ داد که بسکتبال زنان ایران در یکسال گذشته کانون توجه رسانه ها، حامیان مالی و مسئولان ورزش کشور بوده است و حتی رئیس فدراسیون نیز بارها از پیشرفت و توفیقات زنان این رشته صحبت کرده است.

این مساله نشان می دهد که اهمیت بسکتبال زنان و وعده های حمایت در این فدراسیون هنوز عملی نشده است. 

 

 

کدخبر: 1232


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise