دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 15:38

فاطمه سعیدی با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها:

رصد صفحات فضای مجازی دانشجویان بستر قانونی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه رصد صفحات فضای مجازی دانشجویان بستر قانونی ندارد، از برگزاری جلسه‌ای با معاونان وزرای علوم و بهداشت برای بررسی مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها خبر داد.

امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ فاطمه سعیدی ا اشاره به مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مبنی بر اضافه شدن تخلف در صفحات فضای مجازی از سوی دانشجویان به موارد آیین‌نامه انضباطی گفت: در این آیین‌نامه قید شده که ورود به مسائل و حریم خصوصی دانشجویان بستر قانونی ندارد و هیچ کس حق ورود به مسائل خصوصی و رصد صفحات فضای مجازی دانشجویان را ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث رصد فضای مجازی قابل طرح نیست؛ مگر آنکه شاکی خصوصی وجود داشته باشد و به دلایلی اعم از تعرض، هتک حرمت، توهین و جسارت بخواهند محتوای صفحات مجازی را برای پیگیری موردی خاص رصد کنند که این موضوع هم‌اکنون نیز در آیین‌نامه موجود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در آیین‌نامه انضباطی دانشجویان تاکید شده که کسی حق تعرض به حریم و فضای خصوصی دانشجویان را اعم از صفحات مجازی یا پیامک ندارد.

وی ادامه داد: در یکی از جلسات هفته آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با معاونان فرهنگی وزارت بهداشت و علوم در این خصوص جلسه خواهد داشت تا منظور خود را از این موضوع توضیح دهند، شفاف سازی کنند و به افکار عمومی پاسخگو باشند.

عضو هیئت رییسه فراکسیون حقوق شهروندی مجلس توضیح داد: باید به صراحت و شفافیت مشخص شود منظور از تخلف در فضای مجازی چیست؛ آیا اظهار نظر در مورد موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی مصداق آن محسوب می‌شود یا بحث دیگری در میان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این مصوبه باید به تایید و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و در شرایط کنونی لازم الاجرا نیست؛ اکنون صرفاً در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تصویب شده و در حال حاضر قطعی نیست.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 1261


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise