دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 16:16

مدیرکل امور بانوان استانداری فارس:

شیراز میزبان اجلاس تخصصی مدیران دفاتر امور بانوان کشور

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس از برگزاری اولین اجلاس تخصصی مدیران دفاتر امور بانوان کل کشور با حضور دکتر ابتکار، معاون زنان ریاست جمهوری در ١١ اردیبهشت ماه سال جاری در شهر شیراز خبر داد .

امید بانوان؛ برنا نوشت؛ سیده معصومه دستغیب گفت: اهداف و برنامه های راهبردی در حوزه زنان متناسب با اسناد بالادستی ماده یکصد قانون، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری با موضوع خانواده و ...از اهداف برگزاری این اجلاس است.

وی با بیان اینکه در این اجلاس دو روزه وضعیت بودجه‌ای دفاتر بانوانان و راهکارهای اجرایی سند ارتقای وضعیت زنان، خانواده و راهکارهای اجرایی آن با حضور مدیران دفاتر امور بانوانان ٣١ استان کشور و تعدادی از معاونین و مدیران زن دفاتر اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: بررسی وضعیت میزان خدمات برای کودکان و زنان در مناطق سیل زده در این نشست به صورت ویژه دنبال می‌شود .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خاطرنشان کرد: این اجلاسیه ١١ اردیبهشت ماه در شهر شیراز با حضور مشاور امور زنان وزارت کشور آغاز به کار خواهد کرد .

دستغیب در بخشی از سخنانش با بیان اینکه زنان فارس در زمینه نسبت مشارکت سیاسی و مدنی در سطح پایینی نسبت به میانگین کشوری قرار دارد، گفت: علی‌رغم اینکه دفتر امور بانوانان بحث حضور زنان استان در عرصه‌های مدیریتی دائما رصد می‌کند اما عدم آگاهی زنان نسبت به فعالیت‌های سیاسی و حمایت‌های اجتماعی و دولتی، حضور زنان در بافت سنتی مرد سالاری و عدم اعتماد به نفس از جمله مؤلفه‌های پایین بودن مشارکت سیاسی زنان فارس اعلام شده است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر فارس از نظر زنان تحصیلکرده، شاغل و عضو هیئت علمی دانشگاه رتبه دوم کشور دارا دارد این مهم نشان از توانمندی بسیار بالا و خودباوری آنها دانست و گفت: آینده روشنی پیش روی زنان استان است اما متاسفانه مطالبه جدی از سوی آنها در این بخش دیده نمی‌شود .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس همچنین با اشاره به پیشتازی این در زمینه توانمندسازی بانوان، گفت: کارگروه مشترک فارس و خراسان رضوی با رویکرد تبادل تجربیات در حوزه توانمندسازی زنان با هدف ارائه الگو از سال گذشته آغاز به کار کرده و اولین کتاب "آنچه زنان باید بدانند" در این راستای ارتقای آگاهی زنان منتشر شده است .

دستغیب با بیان اینکه در طرح تاب آوری زنان و خانواده ٤٠ زن متخصص تربیت و در محلات در فرهنگسراها فعال شده‌اند، افزود: نهادهای تسهیلگر خانواده نیز هم‌اکنون با همکاری دفاتر بانوان در نقاط آسیب پذیر مستقر شده است .

وی همچنین از همکاری این دفتر با سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مرتبط با کسب و کار برای زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان و بانوان مجرد بالای ٤٠ سال خبر داد .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس اظهار کرد: بودجه اختصاصی به دفاتر بانوان ٥ صدم درصد هزینه‌های جاری استان است که این مبلغ بسیار اندک نیز به شکل ردیف بودجه‌ای درنظر گرفته نشده تا بتوان در قالب آن برنامه‌ریزی انجام داد .

انتهای پیام/

کدخبر: 1266


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise