چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 09:33

معاونت زنان ریاست جمهوری با میراث فرهنگی تفاهم نامه امضا کردند

 تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضا رسید.

امید بانوان؛ ایرنانوشت، این تفاهم نامه امروز (سه شنبه) در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضای معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسید.

معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی گفت: حدود 70درصد از افراد فعال در حوزه صنایع‌دستی را بانوان تشکیل می‌دهند، همچنین در بسیاری از اقامتگاه‌های بوم‌گردی بانوان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه بانوان در هر سه حوزه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نقش جدی و فعال دارند، اظهار داشت: حضور بانوان در حوزه مرمت آثار تاریخی، موزه‌داری، مرمت بناهای تاریخی و باستان‌شناسی نیز قابل توجه است.

مونسان ادامه داد: امروز شاهد هستیم که در نقاط کمتر توسعه ‌یافته، بانوان با ایجاد کسب‌ و کارهای کوچک، کارگاه‌های صنایع‌دستی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی، رونق اقتصادی ایجاد کرده‌اند و منبع درآمد خانوار هستند.

مونسان اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه توانمندسازی بانوان با اجرای طرح‌های مشترک با معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با اجرای مفاد آن، مسیر پیشرفت بانوان در هر سه حوزه میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هموارتر شود.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: تعداد و گستره موضوعاتی که بانوان در آن فعالیت دارند در حال گسترش است، یکی از این موضوعات حوزه میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری است که امروز شاهد فعالیت گسترده بانوان در این حوزه‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: توان‌افزایی، مهارت‌افزایی و آموزش در حوزه صنایع‌دستی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در این تفاهم‌نامه نیز مورد توجه قرار گرفته از موارد مهم همکاری سازمان با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

ابتکار اضافه کرد: کمک به بانوان سرپرست خانوار که در مناطق سیل ‌زده کارگاه‌های صنایع‌دستی داشتند هم از دیگر مواردی است که با همکاری سازمان میراث ‌فرهنگی اقدامات و برنامه‌های جدی در این حوزه انجام خواهد شد.


این تفاهم نامه در هشت ماده و تا پایان دولت دوازدهم قابل اجراست و از امروز که به امضای طرفین رسید لازم الاجرا است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1280


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise