چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 19:04

وزیر بهداشت:

کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز تعطیل می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برخورد با کلینک های غیرمجاز زیبایی خبر داد.

امید بانوان؛ابلنا نوشت؛ سعید نمکی ، وزیر بهداشت و درمان در پاسخ به سوالی درباره افزایش کلینیک‌های زیبایی در سطح کشور که اقدام به تزریق بوتاکس، ژل و ... می‌کنند و برنامه وزارت بهداشت برای جمع‌آوری مراکز و کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز،‌ گفت: معاونت درمان وزارت بهداشت این موضوع را به طور جد پیگیری می‌کند و به طور قطع مراکز و کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز تعطیل می‌شوند و با افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به راه‌اندازی این مراکز و کلینیک‌های غیرمجاز کرده‌اند، برخورد قانونی می‌شود.

 وزیر بهداشت و درمان درباره تاثیر تحریم‌ها در ورود مواد اولیه دارو به کشور اظهار داشت: قطعا فشارهای تحریم‌ها روی این حوزه نیز اثر می‌گذارد، اما راهکارهایی را برای دور زدن تحریم‌ها در این حوزه مانند سایر بخش‌ها اندیشیده‌ایم که امکان بیان جزئیات آن وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به این راهکارهایی که در حال اجرا است و با توجه به استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور، چیزی تحت عنوان کمبود دارو نخواهیم داشت.

وزیر بهداشت درباره احتمال تغییر قیمت دارو اظهار داشت: قیمت داروهای وارداتی هیچ تغییری نخواهد داشت. داروهای ساخت داخل هم طبق روال سنوات گذشته که هر سال بین 10 تا 15 درصد افزایش قیمت دارند به همین میزان افزایش قیمت خواهند داشت و بیشتر از 15 درصد در داروهای ساخت داخل افزایش نرخ نداریم.

نمکی همچنین با اشاره به افزایش پوشش بیمه‌ای برخی از داروهای خاص گفت: افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای خاص باید در شورای عالی بیمه مطرح شود، البته گسترش پوشش بیمه تعدادی از داروهای خاص در شورا پیشنهاد شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 1290


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise