سه‌شنبه، 17 اردیبهشت 1398 - 11:22

روایتی از شکنجه های وحشیانه و اقدام پلید مردان عرب؛

زندان زنان عربستان خانه فرزندان شیطان است

 خواهر یک فعال زن عربستانی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار به افشاگری درباره شکنجه و آزار جنسی زنان در زندان‌های آل‌سعود پرداخت.

امید بانوان؛ رکنا نوشت؛ «عالیه الهذلول» خواهر «لجَین الهَذلول» فعال زن عربستانی که در زندان آل سعود زندانی است در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار انگلیسی گفت: خواهرم در زندان آل سعود شکنجه و مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

الهذلول در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: خواهر شما برای مدت یکسال در زندان بوده است. اتهام او ارتباط با سازمان‌های غیردولتی مردم نهاد، دیپلمات‌های خارجی و روزنامه‌نگاران بوده است. او همچنین در سال دو هزار و چهارده برای مدت کوتاهی به خاطر رانندگی زندانی شد. والدین شما اعلام کرده‌اند که او برای چند ماه تحت درمان هم بوده است، می‌توانید بیشتر توضیح دهید، گفت: ما درباره شکنجه صحبت می‌کنیم. شما باید این موضوع را درک کنید که شکنجه به معنای چیست. شما باید آن را احساس کنید. تصور کنید که شما بازداشت شده اید و دلیل بازداشت خود را نمی‌دانید. در میانه‌های شب افرادی به سلول شما می‌آیند و شما را از سلول بیرون می‌برند و شما را به محلی مخفی منتقل می‌کنند. خواهرم در زندان بوده است. هفت نفر دیگر هم همراه وی بوده‌اند. خواهرم را به مکانی دیگر منتقل کرده‌اند و او را شکنجه داده‌اند.

وی ادامه داد: زمانی که او را شکنجه می‌داده‌اند از این کار لذت می‌برده‌اند و به او می‌خندیده‌اند. آن‌ها سیم‌های برق را به پا و دست‌های وی وصل کرده‌اند. برخی از اوقات هم او را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. او را بار‌ها و بار‌ها مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. حتی در ماه رمضان این افراد او را مجبور کرده‌اند که غذا بخورد. آن‌ها به بدن وی دست زده‌اند. یکی از افرادی که بر این اقدامات نظارت داشته است یک فرد عالی رتبه به نام «سعود القحطانی» بوده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا او یکی از نزدیکان محمد بن سلمان بوده است، آیا او یکی از افرادی که در قتل جمال خاشقجی دست داشته است، نیست، گفت: بله، سعود القحطانی در آنجا حضور داشته است و بر کار افرادی که از خواهرم بازجویی می‌کرده‌اند نظارت داشته است. او تلاش زیادی کرده است که به خواهرم آسیب بزند. او به خواهرم گفته است که شما نمی‌توانید کاری انجام دهید و دفعه بعد شما را می‌کشم و قطعه قطعه می‌کنم و هیچ فردی از سرنوشت تو مطلع نخواهد شد. او خواهرم را تهدید به تجاوز کرده است. باید توجه داشته باشید که شکنجه تنها جسمی نیست بلکه روحی هم هست.

الهذلول در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: چرا تصمیم به افشاگری گرفته‌اید، گفت: زمانی که در عربستان بودیم به ما توصیه می‌کردند که افشاگری نکنیم. ما تصور می‌کردیم که سکوت بهترین ابزار برای دفاع از وی است. ما تصور می‌کردیم که یک دادگاه منصفانه برای وی تشکیل خواهد شد. اما زمانی که فهمیدیم که او شکنجه و تهدید به قتل شده است تصمیم به افشاگری گرفتیم. من به این نتیجه رسیدم که سکوت من بدترین موضوع برای وی است. ما از سرنوشت او بی اطلاعیم و نمی‌دانیم که چه برای وی اتفاق خواهد افتاد. من به این نتیجه رسیده‌ام که اگر افشاگری نکنم، از او دفاع نکرده‌ام. من تا زمانی که او آزاد شود به افشاگری خود ادامه می‌دهم.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1325


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise