سه‌شنبه، 24 اردیبهشت 1398 - 12:35

داوران زن ژاپنی در آستانه جاودانگی در قلب فوتبال آسیا

 داور زن ژاپنی به همراه 2 کمک هموطن خود با قضاوت یکی از بازی های ای اف سی کاپ، به نخستین مثلث داوری زنان در این تورنمنت تبدیل خواهند شد.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت، تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) روز سه شنبه با درج این خبر نوشت: «یوشیمو یاماشیتا» به همراه «ماکوتو بوزونو» و «نائومی تشیروگی» سه داوری هستند که پس از پشت سر گذاشتن تست های آمادگی مشابه داوران مرد، قضاوت دیدار پایانی یانگون یونایتد میانمار مقابل ناگا ورلد کامبوج را در گروه ششم ای اف سی کاپ برعهده خواهند داشت.

یوشیماتا در این خصوص اظهار داشت: این اتفاق همیشه یکی از آرزوهای من بود، به سختی کار کردیم و نتیجه آن را هم درو کردیم؛ از کنفدراسیون فوتبال آسیا سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا در قلب تاریخ داوری زنان آسیا جاودان شویم.

یوشیماتا با این قضاوت در این بازی، به «استفانی فراپارت» و «بیبینا اشتاین هاوس» که پیش تر دیدارهای رسمی فوتبال مردان را به ترتیب در فرانسه و آلمان سوت زده بودند، ملحق خواهد شد.

علاوه بر این، این سه داور ژاپنی در فهرست 12 داور آسیایی که در رقابت های جام جهانی زنان در فرانسه که از هفتم ژوئن آغاز می شود، حضور دارند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1377


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise