پنجشنبه، 04 خرداد 1402 - 07:02

بانوان آلیش‌کار ایرانی قهرمان آسیا شدند

تیم ملی کشتی آلیش بانوان با کسب ۴ نقره و ۲ برنز در بخش کلاسیک قهرمانی آسیا شد.

ورزش. امیدبانوان؛‌ رقابت‌های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک روزهای ۱ و ۲ خردادماه در کشور ازبکستان برگزار شد و در پایان سپیده بابایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، ام‌البنین محسنی در وزن ۶۰ کیلوگرم، رقیه محمودآبادی در وزن ۶۵ کیلوگرم، ریحانه گیلانی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره، سحر غنی‌زاده در وزن ۷۵ کیلوگرم و عزت قربانی‌ثانی در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

 نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها که به صورت دوره‌ای برگزار شد، به شرح زیر است:

 در وزن ۵۵ کیلوگرم سپیده بابایی در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر یک حریف ترکمنستانی را شکست داد. وی در کشتی‌های دوم و سوم نیز با ضربه فنی از سد نمایندگان کشورهای قزاقستان و مغولستان گذشت و در دیدار چهارم با نتیجه ۴ بر صفر حریف ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار مغلوب حریف خود شد و بعنوان نایب قهرمانی رسید.

 در وزن ۶۰ کیلوگرم ام‌البنین محسنی در دیدار نخست با نتیجه ۷ بر ۸ مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در دیدار دوم با نتیجه ۴ بر صفر نماینده ترکمنستان را مغلوب کرد و در دیدار سوم نیز با ضربه فنی حریف فیلیپینی را از پیش رو برداشت. محسنی برای کسب عنوان دوم به مصاف حریف خود رفت و به مدال نقره دست یافت.

 در وزن ۶۵ کیلوگرم رقیه محمودآبادی در مبارزه نخست با نتیجه ۵ بر ۶ مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در دیدار دوم نماینده قزاقستان را ضربه فنی کرد و در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر صفر حریف ترکمنستانی را شکست داد. محمودآبادی برای کسب عنوان دوم حریف خود را شکست داد و به مدال نقره رسید.

 در وزن ۷۰ کیلوگرم ریحانه گیلانی در دیدار نخست حریف قرقیزستانی را با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دیدار دوم با ضربه فنی حریف مغولستان را شکست داد. گیلانی در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر یک نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. گیلانی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

 در وزن ۷۵ کیلوگرم سحر غنی‌زاده در دیدار اول با ضربه فنی حریف مغولستانی را مغلوب کرد. وی در دیدار دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی رسید و در دیدار سوم در حالی که ۳ امتیاز از حریف ازبکستانی پیش بود سه اخطاره شد و دیدار را واگذار کرد. غنی‌زاده در مبارزه بعدی مقابل حریف خود مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

 در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم عزت قربانی‌ثانی در مبارزه نخست ۷ بر یک مقابل حریف قزاقستانی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با ضربه فنی حریف مغولستانی را شکست داد. قربانی ثانی در مبارزه سوم با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف ترکمنستانی شد. وی در دیدار پایانی مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

 

 

کدخبر: 13882


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise