چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 17:51

آذر منصوری:

شورای عالی اصلاح‌طلبان برای ائتلاف در انتخابات به نتیجه نرسیده است

یک عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان می‎گوید که این شورا هنوز درباره ائتلاف در انتخابات آینده به نتیجه خاصی نرسیده ‎است.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان به‌تازگی در جمع گروهی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفته ‎است: اصلاح‎طلبان در انتخابات 98 مجلس ائتلاف نمی‎کنند.

آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح‎طلب و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در این باره توضیح می‌دهد: شورای عالی درباره چگونگی مشارکت و نوع ائتلاف‎ها هنوز به بحث‎ و جمع‎بندی خاصی نرسیده است.

منصوری در ادامه با اشاره به اینکه برنامه شورای عالی، مشارکت فعال در انتخابات است، تصریح می‎کند: این‎ها مباحثی است که هم احزاب اصلاح‎طلب در تشکیلات خود باید به جمع‌بندی برسند و هم در شورای عالی روی آن توافق شکل گیرد.

این عضو شورای عالی اصلاح‎طلبان در ادامه می‎افزاید: این‎که ائتلاف‎ها چگونه و در چه سطوحی باشد، به فضای سیاسی کشور و به‌خصوص نوع مواجهه شورای نگهبان در مورد بررسی صلاحیت‎ها، بستگی دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب می‎گوید: برای تصمیم‎گیری درباره نوع حضور اصلاح‎طلبان در انتخابات مجلس یازدهم باید با توجه به انتخابات 92، 94 و 96، همچنین میزان اثرگذاری نهادهای برآمده از این سه انتخابات در تحولات کشور، به جمع‎بندی رسید.

او همچنین اضافه می‎کند که با توجه به در کنار هم قرار دادن این متغیرها و نوع مواجهه نهادهای نظارتی با اصلاح‌طلبان باید در مورد ائتلاف یا ائتلاف‌های احتمالی تصمیم گرفت.

** عدم ائتلاف در انتخابات آینده، نظر شخصی عارف است

یک عضو دیگر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هم درباره اظهار‌نظر اخیر محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی اصلاح‎طلبان مبنی‌بر اینکه اصلاح‎طلبان در انتخابات 98 با اصولگرایان معتدل ائتلاف نمی‎کنند گفت: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان هفته قبل جلسه‎ای درباره انتخابات آینده داشتند، اما هنوز به سازوکار نهایی نرسیدند.

او در ادامه بیان کرد: درواقع این حرف آقای عارف که اصلاح‎طلبان ائتلاف نمی‎کنند نظر شخصی ایشان بوده ‎است. چون چنین چیزی در شورای عالی اصلاح‎طلبان به نتیجه نرسیده است.

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در سال 94 و پیش از انتخابات مجلس دهم شکل گرفت و وظیفه آن نیز تعیین تکلیف برای کاندیدای اصلاح‎طلبان در این انتخابات بود. البته این شورا با از سرگذشتن انتخابات مجلس، به کار خود ادامه داد و حالا هم شورای عالی قرار است برای انتخابات مجلس 98 اصلاح‎طلبان تصمیم‎گیری کند. عبدالواحد موسوی لاری، محمود صادقی، الهه کولایی، الهام فخاری، حسن رسولی، محمود میرلوحی و محسن رهامی از اعضای فعلی شورای مرکزی این شورا هستند و محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز ریاست آن را بر عهده دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1391


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise