دوشنبه، 08 خرداد 1402 - 08:19

تسهیلگری شهرداری منطقه ۱۰ در ایجاد پروژه های کارآفرین و خلاقانه

شهردار منطقه 10 تهران از حمایت و تسهیلگری این منطقه در پروژه‌های کارآفرین به منظور محرومیت‌زدایی خبر داد.

شهربانو. امیدبانوان؛ برنا نوشت؛ در همایش آموزشی تحلیل رقبا وکار آفرینی که دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار و اساتید حوزه کارآفرینی نیز حضور داشتند، «مهدی اخ الصنایع» به ایجاد دو مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: به زودی دو مرکز کوثر برای تولید شغل و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار منطقه به بهره‌برداری خواهد رسید و این منطقه آمادگی ایجاد مراکز کارآفرینی در حوزه‌های IT و استارتاپ‌های کارآفرین را دارد.

وی با اشاره به شتاب نوسازی بافت فرسوده مناطق جنوبی شهر به ویژه منطقه ۱۰، گفت: طی سال گذشته نوسازی بافت فرسوده در منطقه ۱۰ دارای رشد قابل توجهی بوده که باعث ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان در محلات کم برخوردار می شود.

 این همایش از سوی مرکز توسعه کسب و کار و کارآفرینی اجتماعی منطقه ۱۰ و استارت آپ رقیبچی با مشارکت کمیته امداد ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار با سخنرانی گوهری دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور، و اساتید کارآفرینی با موضوعات نحوه راه اندازی کسب و کار ، شناخت نقاط قوت و ضعف رقبا، یافتن مزیت رقابتی، توسعه فردی در کسب وکار با هدف آموزش افراد جویای کار و صاحبان کسب و کارها و کارآفرینان در سالن همایش مجموعه فرهنگی شهید غنی پور منطقه ۱۰ برگزار شد.

همچنین در حاشیه این همایش، میز خدمت با موضوعات بیمه سلامت، ثبت نام مسکن، ثبت نام خانواده‌های دارای بیماران صعب العلاج، صدور مجوز مشاغل خانگی، مشاوره حقوقی کسب و کار و طرح اعطا کارت خوان مشاغل خانگی برپا شد و به ارائه خدمات به کارآفرینان پرداخت.


 

کدخبر: 13918


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise