شنبه، 04 خرداد 1398 - 10:06

پیشنهاد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

ضرورت جایگزینی کارت یارانه برای دریافت وام زنان سرپرست خانوار

زهرا ساعی از معضل تامین ضامن برای دریافت وام بانکی به عنوان مانع زنان سرپرست‌خانوار در رفع مشکلات مالی این قشر یاد کرد و یادآور شد مسئولان از روش‌های جایگزین تخفیفی به جای ضامن‌ بانکی برای این زنان استفاده کنند.

امید بانوان؛ خانه ملت نوشت ، زهرا ساعی در مورد انتشار خبری از سوی مدیر کل بهزیستی استان تهران مبنی بر اینکه در سال 98 برای 2 هزار و 630 نفر تسهیلات بانکی  در نظر گرفتیم که اکثریت آنها مربوط به زنان سرپرست‌ خانوار است، در رابطه با مشکل این قشر در معرفی ضامن به بانک‌ها که خود عاملی در جهت انصراف تعداد زیادی از آنها برای دریافت این تسهیلات است، گفت: زنان سرپرست خانوار به دلیل نداشتن حامی با مشکلاتی در معرفی ضامن برای دریافت تسهیلات بانکی مواجه هستند، از سوی دیگر بانک‌ها نیز از این حق برخوردار هستند که تضمینی برای برگشت مبلغی که به عنوان ودیعه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، داشته باشند.

مسئولان از روش‌های جایگزین تخفیفی به جای ضامن‌ بانکی برای زنان سرپرست‌خانوار استفاده کنند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته مسئولان می‌توانند به عنوان جایگزین ضامن کارمند و ... از کارت یارانه استفاده کنند و برای زنان سرپرست خانوار که با مشکلات مالی جدی مواجه هستند، روش‌های جایگزین تخفیفی در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون مسئولان مربوطه در سازمان بهزیستی و بانک مرکزی باید برای رفع مشکل افراد کم درآمد همچون زنان سرپرست خانوار که قادر به ارائه ضامن برای دریافت وام بانکی نیستند به یک توافقی برسند و این مشکل را در قالب تفاهم‌نامه‌ای حل کنند.

دولت روند ارائه کالابرگ به زنان سرپرست‌خانوار را تسریع بخشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اقدامات حمایتی نمایندگان مجلس برای کمک به زنان سرپرست خانوار، یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در حمایت از زنان سرپرست خانوار موضوع بیمه آنها را در بودجه لحاظ کرد، همچنین در شرایط کنونی حمایت از این قشر توسط اختصاص کالابرگ را از وزارتخانه‌های مربوطه پیگیر هستیم، کمااینکه در نشستی هم که با رئیس جمهور داشتیم به صورت خاص موضوع زنان سرپرست‌خانوار را مطرح کردم تا به دلیل اینکه در شرایط کنونی در تامین معیشت خود در مضیقه هستند، دستور دهند وزارتخانه‌‎ها در قالب کمک‌های مالی و کالابرگی از این قشر حمایت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما باید این روند را به گونه‌ای پیگیری کنیم که از رسیدن این نوع کمک‌ها به دست زنان سرپرست خانوار اطمینان حاصل شود، چرا که تاکنون تعداد محدودی از آنها که اغلب از دهک‌های پایین جامعه بوده‌اند این کمک‌ها را دریافت کرده‌اند، بنابراین لازم است که دولت با سرعت بیشتری این امکانات را در اختیار تمام زنان سرپرست خانوار قرار دهد.

انتهای پیام/

 

پایان پیام

کدخبر: 1420


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise