شنبه، 04 خرداد 1398 - 12:05

رییس کمیسیون ورزش و زنان کمیته ملی المپیک خبر داد:

برگزاری نخستین همایش ملی زن، ورزش و برابری جنسیتی

مهین فرهادی‌زاد از برپایی نخستین همایش ملی زن، ورزش و برابری جنسیتی به میزبانی کمیته ملی المپیک خبرداد و گفت: این همایش آبان امسال برگزار خواهد شد.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ «مهین فرهادی‌زاد» درباره جزئیات این همایش افزود: بر اساس مصوبه شورای راهبردی کمیته ملی المپیک، هریک از کمیسیون‌ها باید یک همایش ملی به فراخور فعالیت‌های حیطه تخصصی خود برگزار کنند که کمیسیون ورزش و زنان در نخستین گام، طرح برپایی این همایش را ارائه کرد.

وی گفت: در واقع کمیته ملی المپیک برای نخستین بار همایش‌های تخصصی را برگزار می‌کند که اولین آن «همایش ملی زن، ورزش و برابری جنسیتی» با هدف آخرین بایسته‌های علمی و پژوهشی درباره ورزش زنان و بررسی چالش‌ها و راهکارهای توسعه  آن در تهران برگزار خواهد شد.

رییس کمیسیون ورزش و زنان اضافه می‌کند که این کمیسیون 11 عضو دارد که 2 عضو آن مرد هستند و دبیری همایش هم بر عهده حسین اکبری است. همچنین از دیگر موضوعات مطرح در این همایش درباره «فرهنگ جامعه ورزش زنان»، «زن و ورزش همگانی»، «زن و ورزش بین المللی» خواهد  بود.

فرهادی‌زاد یادآور شد: در این همایش 2 بخش تخصصی درباره حضور زنان در پست‌های مدیریتی ورزشی و کاروان‌های بین‌المللی و ورزش دانش‌آموزان  برگزار خواهد شد.

عضو کمیته زنان و ورزش شورای المپیک آسیا درباره میزبانی نشست کمیسیون ورزش زنان 2019 آسیا در تهران گفت: پیشنهاد این میزبانی از سوی رییس ان. او. سی ایران به شورای المپیک آسیا ارسال شد و منتظر پاسخ برای زمان برگزاری این نشست هستیم.

فرهادی‌زاد هدف از این میزبانی را مشارکت و تبادل نظر و ارتقا ورزش زنان آسیا عنوان کرد که با برپایی و تدوام این نشست‌ها زمینه توسعه ورزش قهرمانی زنان سیر صعودی خواهد گرفت.

عضو پیشین هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از برپایی دوره‌های تخصصی برای سرپرستان زن تیم‌های ورزشی هم خبر داد و گفت: در نشست کمیسیون ورزش و زنان با حضور«سید نصرالله سجادی» سرپرست کاروان ورزشی ایران به المپیک توکیو درباره شاخص‌های انتخاب سرپرستان  گفت و گو شد.

نماینده سرپرست کاروان ورزشی اعزامی به بازی‌های 2018 جاکارتا ادامه داد: قرار شد پس از بررسی نهایی نخستین دوره سرپرستان زن تیم‌های ورزشی بر اساس شاخص‌های لازم طی سال جاری برگزار شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1422


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise