دوشنبه، 20 شهریور 1402 - 12:05

مدیرعامل شرکت تعاونی اورشم استرآباد:

گرگان میزبان جشنواره «پنبه» می‌شود

امیدبانوان؛ مدیرعامل شرکت تعاونی زنان سبز اورشم استرآباد از برگزاری جشنواره پنبه در گلستان خبرداد و گفت: این جشنواره مهر ماه در مزرعه گردشگری کشاورزی توسکا برگزار می‌شود.

شهربانو. امیدبانوان؛ بازار نوشت؛ «هدی حسینی» اظهار کرد: برگزاری جشنواره پنبه فرصتی برای بازبینی معضلات و ظرفیت‌های تولید این محصول مهم در گلستان است.

مدیرعامل شرکت تعاونی زنان سبز اورشم استرآباد از برگزاری جشنواره در پنجم و ششم مهر خبرداد و افزود: در نخستین روز جشنواره نشست تخصصی با حضور هنرمندان و پیشکسوتان پنبه برگزار می‌شود که افراد در قالب تجربیات خود، تاریخچه و گذشته پنبه گلستان مطالب مدنظر را روایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در روز دوم برگزاری جشنواره پنبه، برگزاری کارگاه آموزشی صفر تا ۱۰۰ تولید پنبه را به نمایش گذاشته می‌شود، یادآورشد: برپایی نمایشگاه، اجرای مراسم آیینی و بومی پنبه نظیر غوزه کشی و فروش محصولات تولیدی حاصل دسترنج هنرمندان بومی گلستان از دیگر برنامه‌های جشنواره پنبه استان است.

مدیرعامل شرکت تعاونی زنان سبز اورشم استرآباد با بیان اینکه پنبه یکی از ارکان توسعه اقتصادی استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه کشت پنبه در گلستان ایجاد ثروت و ارزش افزوده می‌کند.

حسینی ادامه داد: در جشنواره پنبه گلستان نخ ریسی، پارچه بافی، طراحی و دوخت لباس در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، توسعه کشت پنبه و توجه به این محصول استراتژیک، زمینه رشد و توسعه اقتصادی استان و کشور را فراهم خواهد کردهمچنین پنبه متعلق به همه مردم است و اگر به هر قسمت از زنجیره تولید پنبه توجه شود، همه از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

کدخبر: 15332


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise