شنبه، 25 شهریور 1402 - 23:39

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران:

تفکیک زباله از ساختمان به مقررات صدور پایان کار اضافه شود

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری باید کاهش مصرف پلاستیک را از مراکز تحت پوشش خود آغاز کند.

شهربانو. امید بانوان؛ ایلنا نوشت؛ «سوده نجفی» رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در نشست کمیته کاهش مصرف پلاستیک با شرکت‌های دانش بنیان گفت: آنچه در موضوع کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران اهمیت دارد این است که مسئله کاهش مصرف پلاستیک در مدیریت شهری قائم به فرد نباشد و با ریل گذاری مناسب این موضوع در آینده نیز از سوی مدیریت شهری در دوره‌های آتی پیگیری شود.

نماینده شورای شهر تهران در کمیته برنامه‌ریزی و نظارت موضوع بند «الف» مصوبه تغییر الگوی مصرف کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی در شهرداری تهران با تاکید بر تفکیک زباله در آپارتمان ها گفت: شهرداری تهران باید در مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌ موضوع تفکیک زباله را نیز مدنظر قرار دهند.

نجفی گفت: به صفر رساندن کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران موضوعی زمان‌بر است و نمی‌توان در بازه زمانی کوتاه به آن دست یافت. اگر مدیریت شهری بتواند بر اساس مصوبات این کمیته در مراکز تحت پوشش خود فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار میزان مصرف پلاستیک را 10 درصد کاهش دهد اقدام مثبت است و همین میزان کاهش سبب ترویج عدم استفاده از پلاستیک می شود.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در پایان به نقش دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه پرداخت و گفت: دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در زمینه کاهش مصرف پلاستیک همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند. فرهنگ‌سازی باید در سنین پایین صورت گیرد که در این زمینه نیازمند مشارکت آموزش و پرورش هستیم.

کدخبر: 15473


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise