دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 16:24

طی تفاهم‌نامه با وزارت کشور؛

۴۷ بانوی سرپرست خانوار خراسان شمالی شاغل شدند

مدیرکل دفتر امور بانوان خراسان شمالی از ایجاد شغل برای ۴۷ نفر از بانوان استان از طریق انعقاد تفاهمنامه با سازمان تامین اجتماعی وزارت کشور خبر داد.

شهربانو. امید بانوان؛  «زهرا معینی یکتا» اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار حدود ۷۰ درصد از تسهیلات پرداختی در حوزه مشاغل خانگی و تبصره ۱۶ و ۱۸ در سال اخیر به کارآفرینی بانوان استان تعلق گرفته است.

مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان شمالی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون پرداخت تسهیلات در حوزه بانوان رشد خوبی داشته است.

وی از عقد تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با هدف کارآفرینی اجتماعی و در جهت توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار استان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده در این طرح برای ۴۷ نفر از بانوان در ۵ حوزه خیاطی، فروشندگی، پرورش دام سبک، آشپزی، فرش دستباف ایجاد اشتغال شد.

معینی یکتا ادامه داد: همچنین با پیگیری و عقد تفاهم‌نامه با معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری مبلغ ۱۰ میلیارد ریال برای تهیه لوازم مصرفی به کارآفرینان جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار در استان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اهمیت کارآفرینی و ایجاد اشتغال جهت توانمند سازی بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست استان، عنوان کرد: در این راستا با پیگیری‌های انجام شده با همکاری صندوق کارآفرینی امید به ۲۰ نفر از بانوان استان تسهیلات پرداخت شد.

کدخبر: 15514


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise