سه‌شنبه، 28 شهریور 1402 - 15:49

مخالفت نمایندگان با ارجاع طرح اصلاح قانون کنکور به کمیسیون

در خلال بررسی طرح اصلاح قانون کنکور تعدادی از نمایندگان در تذکرات جداگانه‌ای خواستار ارجاع این طرح به کمیسیون برای بررسی بیشتر شدند که با مخالفت مجلس شورای اسلامی مواجه شد.

سیاست. امید بانوان؛‌ برگرفته از ایسنا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ابتدای صبح امروز  سه‌شنبه 28 شهریوربه بررسی طرح اصلاح قانون کنکور پرداختند. ابتدا کلیات آن تصویب و مجلس شورای اسلامی وارد جزییات این طرح سه ماده‌ای شد.

در زمان بررسی ماده یک طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور «حسن نوروزی» نماینده رباط کریم پیشنهاد حذف ماده یک را داد که با موافقت نمایندگان روبه‌رو شد در این ماده سابقه تحصیلی تعریف شده بود.

بعد از حذف ماده یک، «محسن زنگنه» نماینده تربت حیدریه در تذکری بیان کرد: ما در حال بررسی طرحی هستیم که درباره مفاد آن یک چیزی به جامعه گفته‌ایم و اکنون جزییات آن چیز دیگری است به گونه‌ای که ما موافقان طرح هم با این تعارض مواجه هستیم.

وی با اشاره به حذف ماده یک اظهار کرد: اکنون مجلس شورای اسلامی ماده یک را حذف کرد و تعدادی از نمایندگان پیشنهاد ماده دو را دارند که در آن درباره تاثیر قطعی معدل در کنکور آمده است ما قرار بود تاثیر قطعی معدل را برداریم اما اکنون با این مواجه هستیم که در طرح قید شده که از میزان تاثیر قطعی معدل از یکسال قبل اعلام شود. این‌که یک چیزی به مردم اعلام کنیم و بعد چیز دیگری به مردم برسد وهن مجلس شورای اسلامی است.

تعداد دیگری از نمایندگان هم از «عبدالرضا مصری» رئیس جلسه خواستند که این طرح به دلیل تغییرات اعمال شده در آن به کمیسیون برگردند؛ مصری نائب ریس مجلس رای استمزاجی برای برگشت به کمیسیون از مجلس گرفت که نمایندگان با آن مخالفت کردند و مجلس شورای اسلامی به ادامه بررسی جزییات پرداخت.

ماده دو نیز حذف نشد و تعدادی از نمایندگان پیشنهاداتی را در مورد آن مطرح کردند.

کدخبر: 15537


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise