دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 11:23

بانوان تماشاچیِ والیبال را قبل از ورود مُهردار کردند!

در جریان برگزاری لیگ جھانی والیبال در حرکتی عجیب پس از بازرسی و پیش از ورود زنان به ورزشگاه غدیر ارومیه، مھری کف دست آنان حک شده است!

کرج - امید بانوان؛ روزنامه ایران ورزشی نوشت: در جریان برگزاری لیگ جھانی والیبال در حرکتی عجیب پس از بازرسی و پیش از ورود زنان به ورزشگاه غدیر ارومیه، مھری کف دست آنان حک شده است!

ورودی سالن ارومیه، نقشه عجیبی دارد که شاید در ھیچ سالن ورزشی دیگری در ایران نمونه آن دیده نشده باشد. بانوان بلیت به دست باید از روی یک پل باریک فلزی که روی یک کانال آب تعبیه شده بگذرند و بعد از اینکه مراحل کنترل شدن بلیت تمام شد، وارد سالن شوند.

در روز اول که ایران در آغاز ھفته سوم لیگ جھانی والیبال میزبان کانادا بود، ورود به سالن کمی آسانتر بود ولی از روز دوم و دیدار بسیار حساس مقابل لھستان، ھجوم جمعیت و افزایش شگفت انگیز متقاضیان ورود به سالن، موقعیت دشواری به وجود آورد و ھرچه به ساعت آغاز بازی نزدیک میشدیم، چنان ازدحامی شکل میگرفت که حتی زنانی که از قبل بلیت خریده بودند ھم نمیتوانستند وارد سالن شوند.

در روز سوم این دشواری بیشتر شد و به دست زنان مھری زده میشد که نشان بدھد چه کسانی وارد سالن شده اند. با وجود این دردسرھا وضعیت در داخل سالن متفاوت است و شور و اشتیاق روی سکوھا موج میزند. جایگاھی که در داخل سالن برای تماشاگران زن در نظر گرفته شده، اگرچه کوچک است و آنھا به اجبار تا لب نرده ھا فشرده میشوند اما این جایگاه در تشویق کردن ملی پوشان والیبال ایران، به حدی پرشور و پرانرژی ھستند که تعداد کمترشان در قیاس با مردان تماشاگر اصلا به چشم نمی آید.

زنان علاقه مند به والیبال، این روزھا با قوانین نانوشته ورود به استادیوم آشنا می شوند. قوانینی که مردان در آنھا باتجربه تر ھستند و از سالھا پیش مجبور به آموختن آن شده اند؛ مثلاً «چند ساعت زودتر بیا، حتی اگر بلیت در جیب ...

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1574


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise