سه‌شنبه، 04 تیر 1398 - 19:18

وزیر کشور پاسخگو باشد

30  نماینده در تذکر کتبی به وزیر کشور خواستار توضیحِ برخورد مأمور نیروی انتظامی با دختر نوجوان در یکی از پارک‌های تهران شدند.

کرج - امید بانوان؛ پروانه سلحشوری- نماینده مردم تهران که داعیه دارِ این اعتراض و طرح سوال از وزیر کشو است، از دو واژه "خشن و شرم آور" برای توصیفِ رفتار یکی از مأموران نیروی انتظامی در برخورد با دختر نوجوانی در تهرانپارس استفاده می‌کند و معتقد است: اینکه عده‌ای تصور می‌کنند قدرتِ دادن تذکر به دیگران را دارند، همه کاره هستند و می‌توانند با آن‌هایی که پشتوانه و حمایتی ندارند هر رفتاری را داشته باشند به هیچ وجه قابل قبول نیست!

فراخور این صحبت ها، جدای از مقوله حجاب و مسئله بد‌‌حجابی یا بی‌حجابی که قانون کشور محسوب می‌شود و الزام یا ضرورت رعایت این موضوع را از سوی شهروندان جامعه اعم از مرد و زن می‌طلبد، آنچه بیش از هرچیز دیگر در این کشور، معنا دارد و به گونه‌ای هویت اجتماعی ایران محسوب می شود، امنیت شهروندی در سطح شهر است.

واژه ای که چندهفته‌ای است در گستره طرح ناظر، توسط عده‌ای از مأموران نیروی انتظامی لگدمال شده و هنجارشکنیِ گستره‌تری از سوی مأموران در حال وقوع است.

هنجار شکنی‌هایی در قالب دست درازی، هتاکی و برخوردِ دور از کرامت و غیرتِ مردان ایرانی با دخترانی کم‌سن و سال که به دلیل عدم رعایت پاره‌ای مقولات فرهنگی- عرفی- شرعیِ جامعه، با زبان چوب و چماق از سوی مأمورانی که امنیت جامعه هستند، روبرو می شوند.

#وزیر_کشور_پاسخگو_باشد

#ایران_امنیت_می‌خواهد

#غیرت_ایرانی

 

 

کدخبر: 1641


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise