شنبه، 27 آبان 1402 - 19:28

خزعلی:

آئین‌نامه جامع بانوان سرپرست خانوار تدوین شده است

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: آءین‌‌نامه جامعی برای بانوان سرپرست خانوار تنظیم شده است که جنبه‌های مختلف کار، مشاوره و پشتیبانی‌های حقوقی را فرا می‌گیرد.

شهربانو. امید بانوان؛ «انسیه خزعلی» در نشست با دانشگاهیان استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد، بیان کرد: در بسیاری از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نیرو، حضور مدیران ارشد زن از 30 به 114 نفر افزایش یافته است، در حالی که در برخی ادارات از مدیران زن استفاده نمی‌شد، اما امروز از زنان در ساختار اداری آن‌ها استفاده می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای نشاط بانوان در استان‌های بی‌بهره از این امکانات در بودجه دولت سیزدهم و همچنین در حوزه مسئولیت اجتماعی کارخانه‌ها مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: در برخی استان‌ها نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی برای قشر بانوان وجود دارد که مورد توجه دولت است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان ضرورت دارد گفت: در جلسه هیئت دولت اعلام شد که با وزارتخانه‌های نفت و نیرو، قراردادهایی برای اشتغال جوانان بسته شده که این خود زمینه‌ساز اشتغال‌آفرینی دانشجویان است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، بیان کرد: بودجه‌های بسیار خوبی برای استان‌ها در نظر گرفته شده است که بخشی از آن به سلامت جسمی و روحی بانوان اختصاص دارد، همچنین از سال گذشته تاکنون بسیاری از دوره‌ها در مورد اشتغال و سلامت بانوان در زمینه پیشگیری از اعتیاد، دوره‌های مشاوره‌ و غیره در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شده است. 

وی گفت: وقتی نگاه چند بعدی به زن مطرح است باید حمایت‌های لازم شغلی در مسائل مختلف مانند برابری پرداخت‌ها و سکونت دانشجویان متاهل نیز صورت گیرد که این امر در دستور کار دولت قرار دارد.

خزعلی عنوان کرد: در طرح کسب و کار خانواده‌محور، زنان علاوه  بر برخورداری از آموزش، از مزایای فرایند تولید تا مصرف کارآفرینان نیز بهره‌مند می‌شوند.

معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آیین‌‌نامه جامعی برای بانوان سرپرست خانوار تنظیم شده است که جنبه‌های مختلف کار، مشاوره و پشتیبانی‌های حقوقی را فرا می‌گیرد.

خزعلی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح  بیمه زنان خانه‌دار به صورت پلکانی به 500 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: در سال‌ جاری اولویت با زنان روستایی دارای سه فرزند و بیشتر است و به نسبتی که بودجه اجازه دهد بانوان شهری نیز در دستور کار قرار می‌گیرند تا جایی که همه زنان زیر پوشش بیمه بروند.

وی گفت: در طرح بیمه زنان خانه‌دار، روستاییان بیشتر مورد حمایت  قرار می‌گیرند، زیرا شرایط سختی دارند و ممکن است این  مسئله موجب مهاجرت‌ آنها از روستاها به شهرها شود، بنابراین باید شرایط اشتغال، تامین اجتماعی و سکونت در روستاها فراهم شود تا شاهد مهاجرت آنها نباشیم.

کدخبر: 16438


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان