سه‌شنبه، 07 آذر 1402 - 13:44

نائب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال:

شاید النی نیمه آذر به تهران بیاید

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: طبق صحبت‌های قبلی که با «النی کاپوچیانی» داشتیم شاید این مربی اواسط آذر به تهران بیاید تا در خصوص برنامه‌های آتی و همکاری احتمالی صحبت کنیم.

ورزش. امید بانوان؛ «فتانه ملک» و در واکنش به آخرین شرایط حضور النی کاپوچیانی مربی یونانی تیم ملی بانوان و احتمال حضور دوباره او، تصریح کرد: قرارداد این مربی تا پایان کاپ آسیا بود؛ اما قبل از اینکه از ایران برود صحبت‌هایی مطرح شد و منتظر هستیم تا ببینیم وضعیت به چه صورت پیش خواهد رفت. او در حال حاضر درگیر مسابقات خود است اما صحبت سر این موضوع بود که او نیمه آذرماه به تهران بیاید. باید دید آیا در این فرصت النی امکان سفر به تهران را خواهد داشت یا خیر.

وی در مورد برنامه‌های پیش روی تیم ملی ادامه داد: تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در سال ۲۰۲۴، فقط کاپ آسیا در رده سنی کمتر از ۱۸ سال را در برنامه دارد که به احتمال فراوان در تابستان۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. البته هنوز فیبا آسیا میزبان را اعلام نکرده و منتظر هستیم تا وضعیت برگزاری این رویداد به صورت رسمی اعلام شود، دیگر برنامه ما به مسابقات ۳به۳ کاپ آسیا در رده سنی بزرگسالان باز می‌گردد که در سنگاپور خواهد بود و به نظر می‌رسد اوایل سال جاری برگزار شود.

 نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال یادآور شد: این روزها همه درگیر لیگ برتر، جوانان و نوجوانان در بخش بانوان هستیم، جشنواره‌های مینی بسکتبال هم مرحله دوم خود را سپری می‌کند و در کل باید بگویم روزهای شلوغ و پرکاری را داریم. استعدادیابی در بخش‌های مختلف و در همه رده‌های سنی دنبال می‌شود و مربیان، ناظران و افرادی که جهت ارزیابی حضور دارند به دقت همه شرایط را بررسی و چهره‌های مستعد را شناسایی می‌کنند.

 ملک در پاسخ به این سئوال که آیا در لیگ برتر بانوان بازیکنان خارجی حضور دارند یا خیر، گفت: در لیگ برتر ۹ تیم هستند که در این خصوص یک تیم اقدامات لازم را انجام داده و دو بازیکن خارجی را به خدمت گرفته است. سایر تیم‌ها نیز بر اساس سیاستی که دارند عمل خواهند کرد. در حال حاضر در لیگ ما دو دسته بازیکن داریم، یکی آنهایی که در خدمت تیم ملی بوده و در تیم‌های برتر و صاحب نام لیگ تقسیم شده‌اند و دیگری جوانان مستعد و باانگیزه‌ای که به دنبال اثبات شایستگی‌های خود هستند و این جذابیت لیگ را بالا می‌برد.

وی در مورد اینکه بسکتبال ایران در چه برهه زمانی شاهد حضور بازیکنان ایرانی در لیگ‌های معتبر خارجی است، تأکید کرد: این برای ما یک آرزو است و امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر در بسکتبال ایران رخ بدهد. در حال حاضر بازیکن ما در لیگ عراق حضور دارند اما امیدواریم این حضور در سال‌های آینده افزایش یابد و حضور ستارگان ایرانی در بسکتبال آسیا و اقصی نقاط جهان باشیم.

کدخبر: 16489


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise