سه‌شنبه، 07 آذر 1402 - 13:50

فراخوان پویش ملی «خوانش کتاب» منتشر شد

پویشی ملی با عنوان «خوانش کتاب» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده است تا دانش‌آموزان و خانواده‌ها را بیش از پیش به مطالعه و کتاب‌خوانی تشویق کند.

کتاب خوب- امید بانوان؛ این پویش سراسری که همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور «رضامراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش به صورت رسمی رونمایی شد، با شعار «آینده خواندنی است» در بستر برنامه کاربردی شاد اجرا می‌شود و تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نیز ادامه می‌یابد.

 بر اساس این خبر تهیه فیلم‌های کوتاه، پادکست، نماهنگ کتاب صوتی، خوانش کتاب از سوی اعضای خانواده برای دانش‌آموز، عکاسی از کتابخانه‌های خانگی، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی و ارایه کتاب‌های کودک و نوجوان با تخفیف‌های ویژه در سایت فروش کانون به مناسبت‌های مختلف از جمله برنامه‌هایی است که برای اجرای گسترده‌تر و فراگیر این پویش در سراسر کشور پیش‌بینی شده است. 

همزمان با اجرای این پویش، طرح کانون و مدرسه نیز به‌ عنوان یک طرح باسابقه و اثرگذار در سراسر کشور برگزار می‌شود تا به‌ موازات آن، پویش «خوانش کتاب» بیش از پیش به دانش‌آموزان و اولیای مدارس و خانواده‌ها معرفی شود.

بر همین اساس، ۱۰۰ ثانیه با کتاب، روی خط کتاب (نوجوان)، برایم بخوان (خانواده)، مسابقه عکاسی «عکس از کتابخانه خانگی» (کودک و نوجوان)، به‌ وقت کتاب (بخش ویژه‌)، معرفی کتاب خوب، ارائه‌ فهرست کتاب‌های مناسب (ویژه‌ والدین) و بخش فروش فوق‌العاده سایت دیجی‌کانون digikanoon.ir برخی از بخش‌های پویش ملی «خوانش کتاب» ویژه دانش‌آموزان (کودک و نوجوان) و خانواده‌هاست.

این پویش علاوه بر توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به‌ عنوان یک ویژگی ممتاز فرهنگی و زمینه‌ای برای توسعه‌ فرهنگی کشور، در عین‌حال به‌ دنبال دستیابی به اهداف دیگری مانند بالابردن کمی و کیفی فعالیت کتاب‌خوانی دانش‌آموزان، تقویت سواد خواندن از طریق تقویت مهارت‌های دیداری، شنیداری، گفتاری و خواندن، ایجاد بستر مناسب برای تقویت کنشگری دانش‌آموزان، معرفی کتاب مناسب و استفاده بهینه از فضای مجازی با جلب مشارکت دانش‌آموزان، خانواده‌ها برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

علاقه‌مندان به مشارکت در این پویش فرهنگی ملی می‌توانند به صفحه ویژه پویش «خوانش کتاب» در برنامه کاربردی «شاد» مراجعه کنند. شیوه‌نامه برگزاری پویش نیز حاوی اطلاعات کامل این رویداد در سامانه کانون پرورش فکری به نشانی kpf.ir و پایگاه خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir بارگذاری شده است.

برای دسترسی به فراخوان پویش ملی خوانش کتاب، کتاب‌خوانی دانش‌آموزان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اینجا مراجعه کنید.

کدخبر: 16490


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise