یکشنبه، 23 اردیبهشت 1403 - 22:19

سال های قبل از یائسگی دوره خطرناکی برای افسردگی است

بررسی جدید نشان می‌دهد زنانی که به زمان یائسگی نزدیک می‌شوند در معرض خطر بیشتر ابتلا به افسردگی هستند.

تازه‌های سلامت. امید بانوان؛ بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از هفت مطالعه که شامل بیش از ۹۱۰۰ زن در سراسر جهان است، زنان در دوره گذار قبل از یائسگی ۴۰ درصد بیشتر از زنان دیگر دچار افسردگی می‌شوند.

دکتر «روپال دسای»، محقق ارشد روانشناسی از دانشگاه کالج لندن، گفت: نتایج نشان می‌دهد زنانی که وارد یائسگی می‌شوند به طور قابل توجهی بیشتر از قبل یا بعد از این مرحله افسردگی را تجربه می‌کنند.

دسای در بیانیه خبری دانشگاه افزود: یافته‌های ما تأکید می‌کند  که زنان در این مرحله از زندگی بسیار در برابر افسردگی آسیب پذیر هستند. همچنین بر نیاز به حمایت و غربالگری برای زنان برای کمک به رفع مؤثر نیازهای سلامت روان آنها تأکید دارد.

محققان می‌گویند این دوره گذار که پیش یائسگی نامیده می‌شود، معمولاً سه تا پنج سال قبل از شروع یائسگی رخ می‌دهد. این مرحله از یائسگی تا یک سال پس از آخرین قاعدگی زنان ادامه می‌یابد و معمولاً بین چهار تا هشت سال طول می‌کشد.

به گفته محققان، در طول این انتقال، تخمدان‌ها شروع به تولید هورمون‌های زنانه کمتری می‌کنند و نوسانات سطح هورمون می‌تواند باعث تغییرات خلقی همراه با چرخه‌های قاعدگی نامنظم و سایر علائم شود.

به گفته محققان، این تجزیه و تحلیل شامل زنان از ایالات متحده، استرالیا، چین، هلند و سوئیس بود. علائم یائسگی با استفاده از پرسشنامه استاندارد ارزیابی شد. این داده‌ها از سراسر جهان گرفته شده است و نشان می‌دهد که مبارزه زنان با یائسگی، شرایطی جهانی است.

این تیم اشاره کرد که تحقیقات قبلی نشان داده است که درمان می‌تواند یک درمان مؤثر برای علائم احساسی همراه با یائسگی باشد.

دسای خاطرنشان کرد: یافته‌های ما نشان می‌دهد که سلامت روانی زنان در دوران یائسگی چقدر می‌تواند در این دوران آسیب ببیند.

کدخبر: 17569


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise