یکشنبه، 16 تیر 1398 - 17:59

ذوالقدر:

لایحه تامین امنیت زنان جنسیتی نیست

عضو فراکسیون زنان مجلس از قوه قضائیه خواستار ارائه سریع‌تر لایحه تامین امنیت زنان به دولت شد و گفت: روند بررسی لایحه تامین امنیت زنان در دولت سریع طی می‌شود.

کرج - امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ سیده فاطمه ذوالقدر تعیین تکلیف سریع‌تر لایحه تامین امنیت را مطالبه جدی زنان دانست و گفت: نیاز است قوه قضائیه سریع‌تر مشکلات این لایحه را برطرف و آن را به دولت ارسال کند تا ارائه آن به مجلس طولانی نشود و در اسرع وقت نسبت به تصویب آن اقدام کنیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه در مراحل پایانی قرار دارد، افزود: این لایحه در قوه قضائیه برای اعمال نظرات کارشناسی و حقوقی در حال بررسی است و انتظار می‌رود سریع تر به دولت ارائه شود.

وی با بیان اینکه روند بررسی لایحه تامین امنیت زنان در دولت سریع طی می‌شود، ادامه داد: با توجه به اعمال نظرات کارشناسی و حقوقی در مورد لایحه به نظر می رسد روند بررسی این لایحه در دولت طولانی نشود و سریع به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان جنسیتی نیست، تصریح کرد: این لایحه به منظور کاهش خشونت و افزایش امنیت افراد جامعه تدوین شده و شامل تمامی افراد و اقشار جامعه می شود و در آن مردان نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند.

ذوالقدر با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان بسیار کارآمد است، گفت: الگوی خشونت در جامعه در حال تغییر است نیاز بود کمبودهای در حوزه اجرای قوانین و تامین امنیت زنان رفع شود که انتظار می رود با تصویب و اجرای لایحه تامین امنیت زنان خشونت ها علیه زنان کاهش و وضعیت زنان بهبود یابد.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1761


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise