سه‌شنبه، 29 خرداد 1403 - 10:10

معاون زنان ریاست جمهوری خبر داد

تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی زنان

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور از اجرای طرح زنان برای زنان در راستای آسیب‌زدایی و کاهش آسیب‌های حوزه زنان خبر داد و گفت: همچنین شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان تشکیل شده است.

 سیاست. امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ «انسیه خزعلی» طی نشستی با بانوان خیر ضمن اشاره به توافقنامه امضاء شده بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان‌ها همچنین توافق به عمل آمده با شهرداری برای حاشیه شهر، هدف از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی  را کاستن آسیب‌ها عنوان کرد.

  وی در ادامه گفت: فرزندان زنان زندانی معمولا توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آنها درنظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب‌هایی را بدنبال دارد لذا سعی در این است که با همکاری بانوان خیر از طریق حمایت‌های تربیتی و درسی به کاهش این آسیبها کمک کنیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.

 در این نشست همچنین آیین نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.

 طرح زنان برای زنان درچارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و برمبنای رویکرد آسیب‌زدایی در چارچوب برنامه‌ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده بانی، پایش و ارزیابی برنامه‌ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین شده است.

 از اهدف این کارگروه گسترش و ارتقاء کیفی خدمات موثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امداد رسانی خصوصاً با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها است.

کدخبر: 17821


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise