سه‌شنبه، 12 تیر 1403 - 16:31

لایحه شهر«خانواده محور» نهایی شد

مدیر کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با اعلام برنامه‌های شهرداری برای روز خانواده گفت: همزمان با هفته تکریم خانواده، لایحه شهر«خانواده محور» متناسب با آنچه در برنامه توسعه چهارم از سوی مدیریت شهری به عنوان وظیفه در نظر گرفته شده است، به مرحله نهایی رسید.

شهربانو. امید بانوان؛ «مریم اردبیلی»  بیان کرد: خوشبختانه مجموعه اقداماتی که در «شهر خانواده» انجام شده به سرانجام خوبی رسیده است. در هفته پیش روی، لایحه «شهرخانواده» و شهر«خانواده محور» را متناسب با آنچه که در برنامه توسعه چهارم از سوی مدیریت شهری به عنوان وظیفه برای ما در نظر گرفته شده است را نهایی کردیم.

اردبیلی با اشاره به برگزاری رویدادهایی برای خانواده‌ها در شهر تهران هم گفت: مجموعه رویدادهایی برای ایده پردازی‏های خانواده محور از جمله «خانواده مانا» قراراست با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ومنتخبی از خانواده‌های نخبه برگزار شود تا برای آینده شهر تهران ایده‌های تازه‌ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برنامه گردهمایی خانواده‌های مؤثر و شاخص هم در مردادماه سال جاری برگزار می‌شود. همچنین مجموعه طرح‌های منتخب رویدادهای ایده پردازی خانواده‌ها در مناطق ۲۲ گانه تهران در تابستان و پاییز به اجرا در می‌آیند.

دستیار ویژه شهردار تهران در امور زنان وخانواده با اشاره به اجرای موفق طرح «خانواده یار» در سال گذشته یادآورشد: در سال گذشته اقداماتی مانند طرح‌های «خانواده یار» اجرایی شد که در مناطق برای خانواده‌های نیازمند، حمایت مشاوره‌ای به صورت رایگان انجام می‌گرفت که امسال نیز شروع دوره‌های خانواده یار جدید را خواهیم داشت.

اردبیلی ادامه داد: رویداد «هم خانواده» نیز برنامه فراغتی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی با محوریت خانواده‌ها در همه مناطق ۲۲گانه است که به صورت یک روزه برگزار خواهد شد و جنبه‌های آموزشی مشاوره‌ای آن شاخص خواهد بود. همچنین مراکز جامع خانواده محور در مناطق ۲ و ۶ شروع به کار می‌کنند و مراسم «بازاجتماعی شدن زنان آسیب دیده» و بانوان زندانی رأی باز در مسیر بازگشت به خانواده را هم خواهیم داشت.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران، وی یادآورشد: مجموعه برنامه‌های دیگری نیز در طول سال، برای خانواده ها دنبال خواهد شد که البته این مقطع و ایام با برکت را برای شروع اجرای طرح‌ها در طول سال جاری غنیمت شمرده‌ایم.

کدخبر: 18011


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise