سه‌شنبه، 19 تیر 1403 - 14:17

پیشنهاد متفاوت معصومه ابتکار به پزشکیان در مورد بانوی اول

«معصومه ابتکار» معاون اسبق زنان ریاست جمهوری پیشنهاد جالبی درباره دختر «مسعود پزشکیان» مطرح کرده است.

سیاست. امید بانوان؛ خبرآنلاین نوشت؛ در عرف بین‌المللی اگر رئیس جمهور کشوری مرد باشد همسر او را با عنوان بانوی اول خطاب می‌کنند، چندسالی هست که در ایران هم به سبک و سیاق برخی کشورها زمزمه‌هایی درباره بانوی اول شنیده می‌شود، اگرچه معمولاً از طرف خود همسر رئیس جمهور یا از سوی مقامات و تشریفات رسمی چنین عنوانی در ایران پذیرفته نمی‌شود اما به‌هرصورت گاهی کارکرد رسانه‌ای دارد و حتی ممکن است مانند دوره‌های گذشته حواشی درست کند.

بعد از برگزاری چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، نام «مسعود پزشکیان» از دل صندوق‌های رأی بیرون آمد تا او منتخب مردم برای بر عهده گرفتن قوای اجرایی کشور شود، اما از آن‌جایی سال‌ها قبل همسر او فوت شده است و به تعبیری ایشان اولین رئیس جمهور مجرد در ایران هستند، باید پرسید اگر قرار باشد در همان ابعاد رسانه‌ای نامی از بانوی اول آورده شود او کیست؟

«معصومه ابتکار» معاون اسبق سازمان حفاظت از محیط زیست و معاونت زنان ریاست جمهوری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ابتکاری دیگری کرده تا پاسخی به این پرسش داشته باشد، او در شبکه اجتماعی ایکس نوشته که: «با احترام به شخصیت مستقل و حق انتخاب خانم زهرا پزشکیان، نظر به «مادری»‌ای که در این ایام در حق پدر کردند و به یاد مادرش فاطمه، و به پاس وجود دختران و جوانان عزیز ایران، چه خوب است عنوان و مسئولیت دختر اول را بپذیرند و همان وظایف First Lady را داشته باشند.»زهرا پزشکیان کیست؟

همزمان با شروع ثبت نام‌ها برای انتخاب ریاست جمهوری مسعود پزشکیان همراه با دختر خود وارد وزارت کشور شد، از همان روز نام «زهرا پزشکیان» بیشتر از قبل بر سر زبان‌ها افتاد، او به عنوان نماینده خانواده پزشکیان در برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری هم شرکت کرد.

 زهرا پزشکیان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته پتروشیمی از دانشگاه شریف بوده و در حال حاضر مشغول فعالیت در شرکت جم است، همسر او حسن مجیدی است، او کارشناس ارشد مالی دارد و در همین زمینه فعالیت می‌کند. زهرا پزشکیان قبل‌تر درباره ازدواجش گفته بود که: « ما بعد از ازدواج از پدر جدا نشدیم و همچنان با بابا زندگی می کنیم ، از این لحاظ هیچ وسیله جدیدی خریداری نکردیم و احساس هم نکردیم که باید چنین اتفاقی بیفتد.»

فعالیت انتخاباتی

زهرا پزشکیان در تمام روزهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخاباتی پدرش حضور داشت و بسیاری از سفرها را با پدرش همراهی کرد، تصویر از زیر قرآن رد کردم مسعود پزشکیان توسط او در روز انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی خیلی مورد توجه قرار گرفت، اقداماتی که سبب شد معصومه ابتکار عنوان دختر اول را برای او انتخاب کند.

کدخبر: 18140


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise