چهارشنبه، 26 تیر 1398 - 12:57

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری:

نگاهمان به کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری گفت: هدف و نگاه ما در وزنه برداری بانوان ایران کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ است.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات وزنه‌برداری جوانان و بزرگسالان قهرمانی بانوان کشور شامگاه  سه‌شنبه در خانه وزنه‌برداری اصفهان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس هیئت وزنه‌برداری استان اصفهان اظهار کرد: شرایط فراهم شده در خانه وزنه‌برداری اصفهان و ترمیم و بازسازی آن حاصل تلاش همکاران ما در هیئت وزنه‌برداری استان بوده است.

حمیدرضا فدوی با اشاره به برنامه‌ریزی یک ماهه برای برگزاری این مسابقات گفت: نخستین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بانوان کشور سال گذشته با حضور حدود ۷۰ نفر از ورزشکاران در مشهد برگزار شد و امسال شاهد حضور ۳۰۰ ورزشکار، مربی، داور و سرپرست از ۲۸ استان کشور در اصفهان هستیم.

در ادامه نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری نیز اظهار کرد: مسابقات وزنه‌برداری قهرمان بانوان کشور سال گذشته با حضور ۱۰۳ ورزشکار در مشهد برگزار شد که امسال شاهد حضور ۱۸۱ وزنه‌بردار و در کل ۲۶۱ نفر ورزشکار و کادر فنی در مسابقات اصفهان هستیم که این نشان دهنده رشدی دو برابری در ورزشکاران و کادر است.

بهار بهرامی با اشاره به اینکه چشم‌انداز وزنه‌برداری بانوان ایران کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، گفت: وزنه‌برداری بانوان موقعیت حساسی دارد. باید آنقدر با احتیاط قدم برداریم تا مسئولان را ترغیب به کمک و حمایت کنیم.

وی ادامه داد: مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بانوان در اصفهان حکم انتخابی تیم ملی را هم دارد و بهترین‌های این رقابت‌ها به اردوی تیم ملی که در آینده برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در خاتمه این مراسم گفت: رشته وزنه‌برداری از سال ۱۳۱۸ رسماً در ایران آغاز به کار کرد و چندین دهه طول کشید تا بانوان مجوز حضور در رویدادهای بین المللی را کسب کنند.

نسرین شاکری فرد تصریح کرد: خوشبختانه از تبعیض‌های گذشته کاسته شده و نگاه عادلانه به ورزش بانوان آرام آرام جایگزین آن می‌شود.

دومین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان و بزرگسالان قهرمانی بانوان کشور از امروز سه شنبه ۲۵ تیرماه در اصفهان با وزن‌کشی در اوزان مختلف آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد.


انتهای پیام/

کدخبر: 1815


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise