چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 17:04

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران

طرح «بانوک» در تهران اجرایی می‌شود

طرح ملی حمایت از زنان نوکار و کارآفرین «بانوک» به صورت پایلوت در برخی از مناطق در چند استان کشور اجرا شده و قرار است این طرح در شهرستان‌های تهران نیز اجرا شود.

 شهربانو. امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ «زهره جعفری»  درباره اجرا طرح بانوک در استان تهران یادآور شد: سال گذشته در قالب اجرای طرح ساماندهی مشاغل و ارتقای فعالیت‌های اقتصادی زنان، طرح بانوک برای حمایت از زنان نوکار و کارآفرین استان در شهرستان قدس به صورت آزمایشی آغاز شده است.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران افزود: این طرح در خصوص حمایت از زنان نوکار و کارآفرینی است که به صورت آزمایشی در شهرستان قدس اجرا شد که با توجه به برگزیده شدن آن در سطح استانی و کشوری قرار است این طرح در تمام شهرستان های استان تهران نیز اجرا شود.

 به گفته وی طرح بانوک در راستای رفع موانع اشتغال زنان و ایجاد فرصت کارآفرینی تدوین شده است و این طرح به صورت پایلوت در برخی از مناطق در چند استان کشور اجرا شده است.

 جعفری با اشاره به اینکه در طرح بانوک قرار نیست از زنان کارآفرین تنها حمایت مالی شود، افزود: در این طرح دنبال افزایش آگاهی و بینش اقتصادی زنان کارآفرین و اتصال آنان به مجموعه‌های سرمایه‌گذار و شناسایی بازارفروش مناسب برای آن‌ها خواهیم بود.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تصریح کرد: در طرح بانوک زنانی که نوکار هستند و تازه یک فعالیتی را شروع کرده‌اند یا کار آفرینانی که سال‌هاست در عرصه‌های مختلف مشغول کار هستند اما نیاز دارند که مهارت‌های ویژه و آموزش‌های خاصی در خصوص نحوه بستن قرارداد را ببینند، یک پکیج ویژه برای این زنان کارآفرین داریم که به جهت ارتقا کار و سطح مهارت‌هایشان در زمینه تولید و بازاریابی به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم.

 براساس این گزارش طرح بانوک توسط دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور به منظور هم‌افزایی بین بخش؛ مردمی و حاکمیتی و در راستای رفع موانع اشتغال زنان و ایجاد فرصت کارآفرینی تدوین شده است و قرار است امور بانوان و خانواده استانداری تهران این طرح را در تمام شهرستان‌های تهران اجرا کند.

کدخبر: 18172


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise