یکشنبه، 30 تیر 1398 - 14:03

کالاهای اساسی گران به دست مردم می‌رسد

نماینده مردم کرج در مجلس اعتقاد دارد کالاهای اساسی از بیت المال ملت گران به دست مردم می رسد.

کرج - امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ عزیز اکبریان در نشست علنی امروز (یک‌شنبه، 30 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: اقدام شجاعانه و با صلابت رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد جاسوس آمریکایی و توقیف کشتی روباه مکار، انگلیس خبیس باید مورد تقدیر قرار بگیرد زیرا این اقدامات مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بود و نشان داد هر گونه تجاوز به سرزمین اسلامی عقوبت بزرگی در پی دارد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از حضور رییس قوه مقننه در استان البزر و دیدار به صنعتگران این استان، اظهار کرد: همچنین از اقدام شجاعانه رییس قوه قضائیه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و صدور بخشنامه برای حمایت از تولید ملی تقدیر می کنم.

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه سیاست دشمنان مبتنی بر آسیب زدن به تولید، تعطیل کردن کارخانه‌جات و افزیش نرخ بیکاری و همچنین ایجاد نارضایتی مردمی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه دشمنان نمی توانند با جنگ نظامی با مردم مبارزه کنند، تصریح کرد: بنابراین درصدد جنگ اقتصادی هستند و تلاش می کنند به معیشت مردم آسیب بزنند.

اکبریان با اشاره به اینکه مهمترین سناریو دشمن فشار به معیشت اقشار محروم مردمی است، گفت: این مهم در حالیست که متاسفانه دولت و مجلس در مواجهه با معیشت مردم فقط نظاره گر هستند و شکسته شدن استخوان طبقات محروم جامعه را نمی شنوند؛ هیچ برنامه ای در خصوص مکانیزم استفاده از 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای معیشت مردم ندارند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان قوه مقننه، خاطرنشان کرد: یک سوم سال گذشته و مابقی نیز می گذرد؛ 14 میلیارد دلار هم معلوم نمی شود در چه محلی هزینه شده و به جیب چه کسانی ریخته شده است. متاسفانه مشاهده می شود که دلال ها و قاچاقچی ها و غیره میدان دار هستند و کالاهای اساسی از بیت المال ملت گران به دست مردم می رسد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش چندبرابری قیمت مسکن، اجاره بها منازل مسکونی مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است. دولت و وزارت راه و شهرسازی سالیان طولانی است که هیچ برنامه ای برای مسکن نداده اند و به هشدارهای نمایندگان توجه نمی شود.

وی ادامه داد: امروزه جوانان در خصوص ازدواج اقدام نمی کنند زیرا مسکن گران است و لوازم خانگی گران شده است و متاسفانه ازدواج از جامعه اسلامی در حال رخت بستن است و متاسفانه فقط نظاره گر هستیم و اقدامی هم از سوی دولت و قوه مقننه انجام نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: باید کرامت، منزلت و شأن فرهنگیان باید بیش از شرایط کنونی رعایت شود؛ امروزه فرهنگیان عمدتا در فقر و محرومیت به سر می برند که در شأن تعلیم و تربیت کشور اسلامی نیست.

اکبریان خطاب به وزیر رفاه، فرماندهان سپاه و ارتش، گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح، یادگاران دفاع مقدس در تامین معیشت مشکل دارند لذا درخواست می شود توجه ویژه ای به این قشر از جامعه شود زیرا چنین وضعیت زندگی در شأن ایثارگران نیست.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید باید بداند امروز بیمارستان ها خانواده شهید را قبول نمی کنند. متاسفانه دولت، بنیاد شهید و مجلس فقط نظاره گر هستند و فرزندان شهدا امروز در بیمارستان ها مورد بی توجهی قرار می گیرند که بر خلاف شأن و منزلت خانواده شهدا است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از رهبر انقلاب که امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند قدردانی می کنم اما متاسفانه تصمیمات نابهنگام بانک مرکزی، وزارت صمت و همچنین وزارت جهاد کشاورزی در خصوص صادرات و واردات مواد اولیه تولید کشور را به استیصال کشانده است.

وی ادامه داد: صادرکنندگان امید ندارند که فردا بخشنامه ها دچار تغییر نشود؛ واردکنندگان امید ندارند که کالایی را به کشور وارد کنند اما در گمرک با مشکل مواجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: سهمی برای بانک ها در رابطه با ارائه تسهیلات بانکی برای تولید در نظر گرفته شده است، در این میان از 40 درصد سال گذشته فقط 27 درصد پرداخت تسهیلات صورت گرفته است. در این بین از 27 درصد نیز 17 درصد استمهال صورت گرفته است که یعنی 10 درصد به تولید تسهیلات اختصاص یافته است.

اکبریان در تذکری به وزیر بهداشت و درمان، گفت: وضعیت بیمارستان های فردیس و کمال شهر باید رسیدگی شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر راه و شهرسازی نیز باید در خصوص تکمیل مترو کرج به هشتگرد اقدام لازم را انجام دهد. همچنین تکمیل اتوبان تهران – شمال و شهید همت و کمربند جنوبی آب یک به چرمشهر نیز باید دردستورکار قرار بگیرد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر اقتصادو دارایی، اظهار کرد: مالیات ها را افزایش ندهید؛ در سالی که کشور در رکود است و تجار و کاسبان و واحد های تولیدی و تجاری با مالیات سنگین زمین گیر می شوند و آنوقت راهی جز تعطیلی ندارند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1852


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise