دوشنبه، 31 تیر 1398 - 15:43

معاون رئیس جمهور خبر داد:

ورود بانوان به ورزشگاه ها هموار شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با تمهیدات فراهم شده در برخی استان ها و ورزشگاه ها و تامین ساز و کارهای مناسب موانع حضور بانوان در ورزشگاه ها در حال برطرف شدن است.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ معصومه ابتکار روز دوشنبه در حاشیه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: بستر ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در حال انجام است و سازوکارهای خوبی پیش بینی شده است تا این کار عملیاتی شود.

وی افزود: در چند ورزشگاه حضور بانوان را داشتیم و خوشبختانه مشکل خاصی هم پیش نیامده و امیدواریم موانع برای حضور بانوان با ایجاد تمهیدات لازم برطرف شود.

ابتکار بیان کرد: در سطح ملی برای بانوان رویکرد برنامه‌ای داریم شاید در گذشته رویکردها در حوزه زنان اقتضایی و مناسبتی بود اما در دولت دوازدهم تلاش کرده ایم برنامه‌ها به صورت هدفمند اجرایی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در همین راستا شاخص‌های عدالت جنسیتی در دو سطح کلی و اختصاصی به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در ۳۱ استان سند وضعیت زنان تدوین شده که در شورای برنامه ریزی تصویب می‌شود و در حال حاضر در شش استان این سند تصویب شده و در استان‌های دیگر نیز در حال تصویب است.

ابتکار اظهار کرد: ۱۷۰ شاخص برای تحقق سند عدالت جنسیتی ابلاغی سال ۹۶ تعیین شده که آموزش، مشارکت اقتصادی، سیاسی، حقوقی از جمله این شاخص‌ها هستند.

وی یادآور شد: تدوین سند وضعیت زنان در استان‌ها برای کاهش فاصله‌ها بین زنان و مردان در حوزه‌های مختلف برای داشتن یک جامعه سالم تهیه شده تا عدالت به معنای واقعی محقق شود و این مهم‌ترین برنامه ما است و خوشبختانه شاهد افزایش استقبال در استان‌ها هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: طبق آمار روستایی ارائه شده ۴۰ درصد از زنان از تسهیلات اشتغال پایدار استفاده کرده اند و روند رشد و بهره مندی زنان روستایی از تسهیلات روند خوبی بوده و نشان از علاقه مندی و پرتلاشی زنان روستایی است.

وی بیان کرد: در پست‌های مدیریتی در کارنامه‌ای که سال گذشته ارائه دادیم رشد استان‌ها در انتصابات ۶۰ درصدبود و اینکه چند درصد از مدیران هر استانی هستند آمار دقیقی نداریم اما در حوزه ستادی حدود ۱۷ و نیم درصد افزایش حضور زنان را شاهد هستیم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1863


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise