یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 12:46

پاورلیفتینگ زنان در صورت مجوز وزارت ورزش راه‌اندازی می‌شود

نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در صورت صدور مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان، رشته پاورلیفتینگ زنان راه‌اندازی می شود.

کرج  - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ زهره مرزوقی اظهار داشت: حدود دو سال گذشته برای راه اندازی رشته پاورلیفتینگ در بخش بانوان به وزارت ورزش و جوانان نامه دادیم اما تاکنون از سوی وزارت ورزش جوابی در این خصوص داده نشد.

وی افزود: خوشبختانه علاقه مندان زیادی در رشته پارلیفتینگ بخش بانوان در کشور وجود دارد و اگر از سوی وزارت ورزش مجوز راه اندازی این رشته داده شود، همانند مچ اندازی این رشته را با حجاب کامل اسلامی و جدا از مردان راه اندازی می کنیم.

او که برای حضور در سومین دوره مسابقات مچ اندازی بانوان کشور در رشت حضور داشت، ادامه داد: هر کاری در ورزش منوط به صدور مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان است و برای راه اندازی یک رشته به طور حتم باید مجوز آن از سوی وزارت صادر شود.

مزروقی به مسابقات مچ اندازی قهرمانی بانوان کشور نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه سومین دوره این رقابت ها در حال برگزاری است ، اما خوشبختانه سطح کیفی مسابقات بسیار خوب است و این رقابت ها در سطح بالایی برگزار می شود.

نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرروش اندام اضافه کرد: تاکنون سمینار و کلاس های داوری و همچنین کلاس مربیگری مچ اندازی را در بخش بانوان برگزار کردیم و قرار است شهریور تا اویل مهر ماه سال جاری نیز کلاس داوری مچ اندازی درجه دو را در بخش بانوان برگزار کنیم.

مرزوقی در خصوص حضور بانوان در مسابقات برون مرزی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه لباس مچ اندازی برای بانوان نیز طراحی شده که با حجاب اسلامی کامل است که این لباس نیز از سوی وزارت ورزش مورد تایید قرار گرفته و اگر از سوی این وزارت مجوز صادر شود، بانوان مچ انداز نیز در مسابقات برون مرزی حضور خواهند یافت.

سومین دوره رقابت های مچ اندازی قهرمانی بانوان کشور از روز پنجشنبه با حضور ۱۴۵ ورزشکار این رشته در قالب ۲۲ تیم از استان های مختلف در رشت آغاز شد که ورزشکاران حاضر در این مسابقات در رده های سنی جوانان ، امید و بزرگسالان و در دو بخش راست دست و چپ دست به مدت دو روز در سالن نامجو مجموعه ورزشی یادگار امام رشت با هم به رقابت می پردازند.

ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از مسابقات ، از استان‌های خراسان رضوی، گیلان (۲تیم)، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، فارس، گلستان، تهران، بوشهر، زنجان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مازندران، لرستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و کرمان هستند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1929


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise