دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 12:31

تیم ملی والیبال زنان مغلوب کره جنوبی شد

تیم ملی والیبال زنان ایران در دیدار با کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا مغلوب این تیم شد.

کرج - امید بانوان؛ تیم ملی والیبال زنان ایران روز یکشنبه در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ مقابل کره جنوبی سه بر صفر مغلوب این تیم شد. ملی پوشان ایران ست نخست تا سوم را با نتایج ۲۵ بر۱۷، ۲۵ بر ۹ و ۲۵ بر ۱۴ به کره جنوبی واگذار کردند.

تیم ملی ایران در گروه اول این مسابقات ۲۹ مرداد به مصاف هنگ کنگ خواهد رفت. در این مسابقات ۱۳ تیم در ۴ گروه به رقابت می‌پردازند.

والیبالیست ها پیش از این قرار بود با سنگاپور بازی کنند اما این تیم از شرکت در مسابقات انصراف داد. در حالی که گفته می‌شد با این شرایط ایران به جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا صعود می‌کند، کنفدراسیون آسیا گروه‌بندی مسابقات را تغییر داد و هنگ‌کنگ از گروه سوم به گروه اول منتقل شد.

مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگذنی، فرزانه مرادیان، هاله متقیان و زهرا بخشی بازیکنان تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ هستند.

کره‌جنوبی که برای نخستین بار میزبانی این دوره از مسابقات را گرفته در تلاش است تا بتواند سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند. از هر گروه چهار تیم به دور بعد راه پیدا می‌کنند که می‌توانند در مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک که در دی ماه برگزار می‌شود، شرکت کنند. قهرمان این مسابقات جواز حضور در بازی‌های توکیو را کسب خواهد کرد.

کره‌جنوبی در مسابقات قاره‌ای هیچ وقت قهرمان آسیا نشده اما ۷ عنوان نایب‌قهرمانی را در کارنامه دارد و در مسابقات ۲۰۱۷ نیز به عنوان سومی رسید. کره‌جنوبی که در مسابقات بین‌المللی انتخابی المپیک در کسب سهمیه ناکام بود، حالا در تلاش است در مسابقات قاره‌ای این سهمیه را بدست آورد.

ایران تا کنون ۶ بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده است که در سال ۲۰۰۷ دوازدهم، در سال ۲۰۱۷ نهم و در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در رده هشتم قرار گرفت.

مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور به میزبانی کره جنوبی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

کدخبر: 1978


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise