چهارشنبه، 03 مهر 1398 - 12:47

سکوت زنان مرگبار است

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، سکوت زنان موجب سکته مغزی خواهد شد در این تحقیق، زنان 40 تا 60 ساله که نمی‌توانستند به راحتی احساسات خود را بروز دهند، شرکت کردند و نتایج نشان داد، این زنان به گرفتگی عروق کاروتید مبتلا بودند.

کرج- امید بانوان؛ ایسنا به نقل از مدیکال دیلی نوشت؛ سرپرست این تحقیق دانا جک، استاد روانشناسی دانشگاه غربی واشنگتن اظهار کرد: سرکوب کردن احساسات، شاید به ظاهر رضایت بخش باشد، اما با احساس عصبانیت درونی فرد همراه است.

محقق دیگر این تحقیق، یاکوبوفسکی از دانشگاه پیتسبورگ گفت: زنانی که نمی‌توانند احساسات خود را در روابط صمیمی ابراز کنند، احتمال دارد 14درصد بیش از دیگر زنان که احساسات خود را بیان می‌کنند به گرفتگی عروق کاروتید مبتلا ‌شوند.

محققان اظهار کردند: این گرفتگی منجر به سکته قلبی، سکته مغزی و مشکلات قلبی و عروقی خواهد شد.

جک گفت: زنان با سکوت خود، ارتباط خود با دیگران را قطع نمی‌کنند، بلکه به ارتباط با خودشان آسیب می‌رسانند.

وی در ادامه افزود: اغلب اوقات، در صحبت با دیگران خود را دوباره تایید می‌کنیم و زنانی که سکوت اختیار می‌کنند در خود استرس و مشکلات جسمی زیادی ایجاد می‌کنند.

در این تحقیق 304 زن شرکت کردند و پرسشنامه مربوط به تحقیق و تاریخچه پزشکی، افسردگی و مشخصات جسمی مانند فشار خون، قد و وزن را تکمیل کردند.

یاکوبوفسکی گفت: تحقیقات گذشته نشان داده، زنانی که در ابراز احساسات خود سکوت کردند، نشانه‌هایی از افسردگی و خشم داشتند که این موارد از نشانه‌های بیماریهای قلبی عروقی است.

در تحقیقات آینده، مشخص خواهد شد علت این عوارض، افسردگی، تعارض در روابط یا مشکلات خواب در زنان است.

یاکوبوفسکی خاطرنشان کرد: شاید همه زنان مشکلات ذکر شده را نداشته باشند، اما بررسی گرفتگی عروق مشخص خواهد کرد چه فردی بیشتر در معرض خطر ابتلا به حملات قلبی عروقی است.

این نتایج حاکی از اهمیت حمایت از زنان در جهت بیان بیشتر احساسات و نیازهای خود در روابط صمیمی است که بر سلامتی قلبی و عروقی آنان در دوران میانسالی تاثیر بسزایی دارد.

نتایج این تحقیقات در نشست سالانه انجمن یائسگی آمریکای شمالی در شیکاگو ارائه‌شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 2138


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise