چهارشنبه، 01 آبان 1398 - 14:29

شروع طوفانی ملی‌پوشان روئینگ ایران در قهرمانی آسیا

پاروزنان ایران در روز نخست مسابقه‌های روئینگ قهرمانی آسیا در ۶ ماده به مسابقه پرداختند و در تمامی مواد به فینال صعود کردند.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا از امروز (چهارشنبه) در شهر «چونگ‌جو» کره‌جنوبی آغاز شد و ملی‌پوشان کشورمان در دور مقدماتی به مصاف رقبا رفتند و شروعی طوفانی داشتند. پاروزنان کشورمان در ۶ ماده مسابقه دادند که در تمامی مواد به فینال رقابت‌ها صعود کردند.

در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن زنان، «مریم امیدی پارسا» با زمان ۸:۰۷.۹۴ دقیقه در صدر گروه دوم دور مقدماتی قرار گرفت و به طور مستقیم به فینال راه یافت. در این رقابت نمایندگان کره، تایلند، سنگاپور و ماکائو در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن مردان، «بهمن نصیری» با زمان ۷:۰۹.۳۰ دقیقه بالاتر از رقبایی از کره، عربستان و چین‌تایپه به عنوان قایق اول راهی فینال شد.

«نازنین ملایی» در روئینگ تک‌نفره سبک وزن زنان با زمان ۷:۵۱.۳۲ دقیقه اول شد و مستقیماً به فینال راه پیدا کرد. پاروزنان کره، ویتنام، قزاقستان و عربستان در رده‌های دوم تا پنجم این گروه جای گرفتند.

در روئینگ دونفره سنگین وزن مردان، «عاقل حبیبیان» و «سیاوش سعیدی» با زمان ۶:۳۴.۰۷ دقیقه پس از قایق چین به عنوان قایق دوم مستقیماً راهی فینال شد. قایق‌های کره، قزاقستان و تایلند در این مسابقه سوم تا پنجم شدند.

در روئینگ دونفره سبک وزن زنان، «زینب نوروزی» و «کیمیا زارعی» با قرارگیری در رده دوم گروه خود فینالیست شدند. در این مسابقه نماینده چین اول شد و پاروزنان ویتنام، فیلیپین و قزاقستان در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

در رقابت تعیین خط روئینگ دونفره سنگین وزن زنان نیز «هانیه خرسند» و «نازنین رحمانی» با قرارگیری در رده دوم گروه خود در فینال با پاروزنان چین، کره، تاینلد و ژاپن مسابقه خواهند داد.

این رقابت‌ها فردا (پنجشنبه) با برگزاری ادامه دور مقدماتی دنبال می‌شود و پاروزنان کشورمان در ۳ ماده دور مقدماتی دیگر به مصاف حریفان آسیایی می‌روند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2198


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise