شنبه، 04 آبان 1398 - 11:50

بازگشت لک‌لک‌ها به البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از شروع جریان آب حاصل از بارندگی‌های اخیر به سمت تالاب صالحیه خبر داد و ابراز امیدواری کرد این امر سبب جان گرفتن دوباره این تالاب شود.

کرج – امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ فردین حکیمی با اعلام اینکه با شروع بارندگی‌ها و به خصوص بارندگی در دو روز گذشته، آب‌بندهایی که در مسیر ورود آب به تالاب وجود دارد لبریز شده و از امروز آب به سمت تالاب صالحیه جریان پیدا کرده است، اظهار داشت: قبل از آغاز بارش‌ها، بخش زیادی از تالاب صالحیه خشک شده بود اما به دلیل وجود آب در بخش‌هایی از آن حیات وحش در این تالاب حضور داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز در خصوص زمان مهاجرت گونه‌های حیات وحش به تالاب صالحیه گفت: برخی گونه‌ها مثل تنجه از سه سال پیش در این تالاب حضور داشته و تالاب را ترک نکرده‌اند، برخی گونه‌های دیگر هم مثل حواصیل در تمام طول سال هستند و به طور کلی در تمام طول فصل پرنده و گونه‌های جانوری وجود دارد.

حکیمی افزود: اما برخی از گونه‌ها مهاجر هستند و حضور آنان در تالاب از این موقع سال شروع می‌شود و تا نزدیک عید حضور گونه‌های مختلف ادامه دارد، اخیراً در تالاب صالحیه حاجی‌لک‌لک مشاهده شده است.

حکیمی  در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با ادامه این بارندگی‌ها شاهد جان گرفتن تالاب صالحیه باشیم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2205


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise