آرشیو، 23 آذر 1394 - 19:31

جنین و تخمک اهدایی مصوب شورای نگهبان است

متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه امروز در ۹۶ درصد از زنان نابارور، بارداری اتفاق می‌افتد، گفت: بیمه‌های تکمیلی هزینه‌های زایمان طبیعی بدون درد را پرداخت می‌کنند.

کرج - امید بانوان: به نقل از گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، اشرف آل یاسین درباره روش‌های نوین افزایش زایمان و فرزندآوری در زنان گفت: در دنیا شیوه‌هایی برای زایمان به شکل غیر طبیعی ایجاد شد اما در ‌‌نهایت دنیای پزشکی به این نتیجه رسید که بهترین شیوه زایمان، زایمان طبیعی است، به این شکل که مادر به مرور درد را احساس می‌کند، لگن در حالت مناسب زایمان قرار می‌گیرد، جنین با لگن تطابق پیدا می‌کند و بالاخره زایمان اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اهمیت زایمان فیزیولوژیک افزود: در گذشته گفته می‌شد اگر تا یک ساعت درد مادر باردار، پیشرفت در زایمان حاصل نشد مادر باید سزارین شود اما امروزه گفته می‌شود که اگر مادر و جنین شرایط بهتری را داشتند بیش از یک ساعت برای زایمان طبیعی فرصت داده شود و هم اکنون پس از دو و نیم ساعت مادر را برای سزارین آماده می‌کنند.

متخصص زنان تاکید کرد: امروزه امکانات زایمان بدون درد برای زنان باردار فراهم شده تا بیمار درد را تحمل نکند، بیمه‌های تکمیلی نیز هزینه‌های زایمان بدون درد را پرداخت می‌کنند و فرد می‌تواند از روش‌های مختلف بی‌حسی برای زایمان استفاده کند.

آل یاسین، با اشاره به اینکه امروزه تقریبا تمامی زنان نابارور می‌توانند باردار شدن را تجربه کنند، تصریح کرد: در ایران فرد فاقد رحم می‌تواند رحم اجاره کند، فرد فاقد تخمک می‌تواند تخمک اهدایی دریافت کند، زنی که شوهرش نطفه ندارد می‌تواند جنین اهدایی دریافت کند و به هنگام بسته بودن لوله‌های رحمی از روش IVF یا درمان دارویی استفاده می‌شود.

وی در ادامه افزود: در بیش از 96 درصد از زنان نازا بارداری اتفاق می‌افتد البته اینکه چقدر از این بارداری‌ها به داشتن فرزند ختم شود موضوعی متفاوت است و ممکن است که همه به داشتن فرزند زنده نیانجامد اما در کل معمولا اکثر زوج‌ها صاحب فرزند می‌شوند.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه جنین و تخمک اهدایی مصوب شورای نگهبان و فقط در ایران متداول است، اظهار کرد: در دنیا بسیار کم این اقدامات انجام می‌شود و در برخی کشور‌ها مانند ایتالیا و آلمان اصلاً تخمک اهدایی داده نمی‌شود و برخی کشور‌ها نیز با رحم اجاره‌ای مخالف هستند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 225


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise