یکشنبه، 19 آبان 1398 - 12:55

با تایید لباس دختران ژیمناست‌کار

بانوان به رقابت‌های بین‌المللی ژیمناستیک اعزام می‌شوند

رییس فدراسیون ژیمناستیک از تلاش‌های این فدراسیون برای اعزام زنان به خارج از کشور خبر داد و گفت: امیدوارم با تایید لباس دختران ژیمناست‌کار این ورزشکاران تا پایان سال به مسابقات بین‌المللی اعزام شوند.

کرج – امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ «زهرا اینچه‌درگاهی» روز یکشنبه با بیان اینکه شمار دختران ژیمناستیک‌کار از پسران بیشتر است، اظهار داشت: حضور در مسابقات بین‌المللی با رعایت پوشش اسلامی یکی از مهمترین دستورالعمل‌های فدراسیون است. در حال طراحی لباسی مطابق با موازین شرعی هستیم تا با تایید وزارت ورزش و فدراسیون جهانی، زنان ایرانی در چند ماده رشته ژیمناستیک به رقابت‌های بین‌المللی اعزام شوند. تنها مشکل اعزام زنان پوشش اسلامی برای مسابقه است.

اینچه‌درگاهی ادامه داد: در بخش پارکور پوشش مصوب شده است، در ژیمناستیک «فورآل» پیشنهادهایی شده است که در دست بررسی است. در بخش هنری کار سخت است اما نشدنی نیست و شاید روزی بتوانیم یک پوشش اسلامی برای آن تعریف کنیم. زنان ایرانی تا کنون هیچ اعزامی به مسابقات خارج از کشور نداشتند اما ما این آمادگی را داریم تا در پارکور اعزام صورت گیرد. در اولین مسابقه‌ای که دختران ایرانی واجد شرایط باشند با گرفتن مصوبه برون مرزی، اعزام صورت خواهد گرفت.

رییس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به تقویت تیم ملی دختران ایران در این رشته عنوان کرد: این تیم پس از ۱۰ سال تعطیلی تشکیل شد و در آینده بیشتر در مورد آن خواهید شنید.

وی در زمینه نگاه فدراسیون به ورزشکاران زن افزود: ما در فدراسیون بین زنان و مردان فعال در این رشته هیچ تفاوتی نمی‌گذاریم و هیچ محدودیت بودجه‌ای نیز برای زنان وجود ندارد. در تمام کلاس‌های داوری که در ایران برگزار می‌شود اولویت خانم‌ها هستند زیرا زنان به راحتی نمی‌توانند به کلاس‌های خارج از کشور بروند و به این خاطر است که اولویت کلاس‌ها زنان هستند و اولین کلاس داوری بین‌المللی برای زنان تشکیل شد. کلاس داوری بین‌المللی ایروبیک (هوازی) را نیز برای دختران برگزار کردیم. همچنین یک‌بار میزبان آکادمی مربیگری با مدرک درجه یک فدراسیون جهانی نیز بودیم.

وی در پایان گفت: در دولت دوازدهم توجه ویژه‌ای به زنان شد و حتی رییس کمیته ملی المپیک در مراسم تقدیر از قهرمانان که با حضور «حسن روحانی» رییس جمهوری برگزار شد، اعلام کرد که وزیر ورزش و جوانان از جمله کسانی بود که به شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید در زمینه توجه به مدیریت زنان جامه عمل پوشاند. در بین رشته‌های المپیکی من تنها رییس فدراسیون زن هستم و تلاشم این است تا در ژیمناستیک برای زنان ایرانی کرسی بین‌المللی نیز کسب کنم و در این راستا اینکه به عنوان یکی از ۲۰ مدیر زن برتر دنیا در رشته ژیمناستیک انتخاب شده‌ام، امتیاز خوبی است اما برای کسب کرسی نیازمند به یک سری ارتباطات بین‌المللی نیز هستیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 2263


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise