شنبه، 30 آذر 1398 - 12:33

اعطای ۵۸ کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد فردیس

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس از اعطای 58 مورد کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به مددجویان تحت پوشش این اداره در 8 ماه گذشته از سال جاری خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ حسین باریکانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس از اعطای 58 مورد کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به مددجویان تحت پوشش این اداره در 8 ماه گذشته از سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این موارد به منظور کمک هزینه ازدواج به فرزندان مددجویان، ازدواج مجدد بانوان و هدیه ازدواج به فرزندان ذکور این خانواده‌ها به منظور تسهیل در امر ازدواج پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه 3هزار و 705 خانوار، تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس قرار دارند، افزود: تعداد نفرات تحت پوشش این نهاد مردمی 6 هزار و 635 نفر است که میانگین اعتبار صرف شده برای پرداخت ماهیانه به این مجموعه بیش از 800 میلیون تومان است .

رئیس کمیته امداد فردیس گفت: علاوه بر آن 486 خانوار به صورت موردی و تک خدمتی از این نهاد دریافتی دارند که در 8 ماه اول امسال 556 میلیون 700 هزار تومان اعتبار برای کمک های موردی و رفع مشکلات روزمره مددجویان صرف شده است.

وی کمک به پرداخت اجاره و ودیعه مسکن را از جمله خدمات حمایتی کمیته امداد فردیس دانست و افزود: این امر با هزینه‌ای بیش از 76 میلیون تومان برای خانواده‌های مستأجر برای افزایش اجاره یا ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت شده است. همچنین70 مورد کمک به تأمین لوازم ضروری زندگی با صرف بیش از 56 میلیون تومان جهت تهیه لوازمی از جمله لوازم سرمایشی، گرمایشی، آبگرمکن و غیره انجام شده است.

باریکانی کمک به 660 نفر از بیمه شدگان شهری و خدمات ویژه به سالمندان از طریق کمک به شاخص‌های بهداشتی و پرداخت «فرانشیز» به بیمه شدگان شهری را از جمله اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) فردیس برشمرد و بیان کرد: کمک به رفع سوء تغذیه 200 کودک زیر 6 سال با تأیید مراکز بهداشتی و تشکیل پرونده حمایتی، به صورت اقلام خوراکی و یا بن کالا با صرف اعتبار بیش از 100 میلیون تومان انجام شده است.

وی تعداد دریافت کنندگان خدمات راهنمایی و مشاوره کمیته امداد امام خمینی (ره) فردیس را 469 نفر اعلام کرد و افزود: این امر با مشاوره رایگان در مرکز کمیته امداد و یا مراکز تخصصی مورد تأیید این نهاد صورت گرفته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس با اشاره به رویکرد این سازمان در راستای توانمندسازی مددجویان گفت: بیش از 451 میلیون تومان برای حق بیمه زنان بی سرپرست زیر 50 سال در قالب طرح های خودکفائی، صرف پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شده که در این طرح با رسیدن این افراد به سن 60 سالگی، مستمری بازنشستگی آنها برقرار و از تحت حمایت کمیته امداد خارج می شوند.

انتهای پیام/

کدخبر: 2565


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise