دوشنبه، 02 دی 1398 - 16:19

روسری‌های یکبار مصرف بر سر کارکنان یک بیمارستان

یک بیمارستان در انگلیس برای اولین بار برای کارکنان خود روسری یکبار مصرف عرضه کرد.

کرج - امید بانوان؛ فرارو نوشت؛ در پی ابتکار یک پزشک تازه‌کار، بیمارستان رویال دربی در نخستین روزهای ماه میلادی جاری استفاده از این روسری‌ها را آغاز می‌کند.

فرح روزلان که یک زن مسلمان است، گفت که این ابداع در نتیجه نیاز به یافتن راهکاری برای تطابق بین پوشش مطابق با باور دینی و اشتیاق برای حضور در اتاق عمل به وجود آمده است.

او افزود: که روسری‌های عادی که معمولا در طول روز استفاده می‌شوند، ممکن است عفونی شوند، اما با عرضه روسری‌های تازه (یکبار مصرف) این نگرانی برطرف می‌شود.

روزلان گفت: من تمام روز از یک روسری استفاده می‌کردم که مشخصاً تمیز و ایده‌آل نبود. از برداشتن روسری‌ام احساس راحتی نمی‌کردم، و به دلیل خطر عفونت من را محترمانه از اتاق عمل بیرون کردند.

این پزشک تازه‌کار، پیش از ابداع طرح نهایی روسری و پس از آزمایش چندین نوع پارچه، از پوشش پزشکان در کشور زادگاهش، مالزی، الهام گرفت. وی گفت: بسیار خوشحالم و بی‌صبرانه منتظرم که این کالا در سطح ملی مورد تایید واقع شود.

جراح مشاور، گیل تیرنی که در زمان حضور روزلان در بیمارستان رویال دربی راهنمای وی بود، گفت که این مرکز درمانی برای نخستین بار روسری‌های یکبار مصرف را در بریتانیا معرفی خواهد کرد.

امید می‌رود که این محصول در سطح ملی عرضه شود، اما نهاد خدمات درمانی ملی انگلیس (nhl england) اعلام کرده است که تصمیم به استفاده از این روسری‌ها بر عهده خود بیمارستان‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2597


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise