شنبه، 07 دی 1398 - 16:32

پلاتوی فردیس و اعتبار دوساله‌ای که محقق نشد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس گفت: تکمیل و تجهیز سالن تئاتر چند منظوره فرهنگسرای ولایت فردیس به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس گفت: تکمیل و تجهیز سالن تئاتر چند منظوره فرهنگسرای ولایت به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که با وجود تلاش‌های صورت گرفته، سال گذشته سهمی از اعتبارات استانی نصیب این مجموعه نشد.

 حجت الاسلام حمید ولی‌زاده، ادامه داد: امسال نیز برای این پروژه 230 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شد که قرار بود یک چهارم از این مبلغ محقق شود اما هنوز هیچ گونه اعتباری در این خصوص جذب نشده است.

وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های فرهنگی و هنری فردیس افزود: این مجموعه شامل نگارخانه، سالن پلاتو و بخش‌هایی برای استقرار انجمن‌های هنری و غیره است که در کنار سالن همایش فرهنگسرای ولایت می‌تواند مجموعه کاملی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری از جمله تئاتر، موسیقی و غیره را تحت پوشش قرار دهد و زمینه پیشرفت هنرمندان این شهرستان را فراهم کند.

ولی‌ز‌اده در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به فقر سرانه‌های فرهنگی و هنری و توان اقتصادی شهروندان، اقدامی برای اجرای تئاتر یا موسیقی خیابانی توسط این اداره انجام شده است؟ اظهار کرد: اجرای تئاتر و موسیقی خیابانی برای استفاده همگانی و رایگان شهروندان نیازمند حمایت و همکاری مالی از سوی دستگاه ها و نهادهای دولتی یا خصوصی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس ادامه داد: دعوت از حضور هنرمندان، تهیه تجهیزات و مکان لازم، نیازمند هزینه است که اداره ارشاد قادر به پرداخت آن نیست؛ ضمن اینکه در شرایط کنونی و به دلیل برقراری امنیت امکان برگزاری اجتماعات هنری خیابانی وجود ندارد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2645


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise