جمعه، 20 دی 1398 - 22:42

در کاراته وان شیلی؛

«علیپور» با شایستگی فینالیست شد

ملی‌پوش تیم کاراته زنان ایران با شایستگی به فینال مسابقات کاراته‌وان ۲۰۲۰ شیلی راه یافت.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ اولین مرحله لیگ برتر کاراته‌وان سری‌آ در سال ۲۰۲۰ از امروز (جمعه ۲۰ دی ماه) با حضور ۴۶۶ کاراته کا از ۶۵ کشور در سانتیاگو شیلی آغاز شد و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

مردان و زنان کاراته ایران در این رویداد که دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی در راستای کسب سهمیه المپیک توکیو است به میدان رفته‌اند.

در روز نخست این مسابقات، تیم ایران ۶ نماینده دارد که تاکنون و در بخش زنان، «رزیتا علیپور» به فینال رسید و «سارا بهمنیار» هم به دیدار رده‌بندی رسید. «طراوت خاکسار» هم در جدول شانس مجدد کار خود را پیگیری می‌کند.

ذبیح‌الله پورشیب، سجاد گنج‌زاده و صالح اباذری نمایندگان روز نخست ایران در بخش مردان هستند که مبارزات آنان تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود.

نتایج زنان ایران در روز نخست بدین شرح است:

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم/

«سارا بهمنیار» پس از استراحت در دور نخست، رقیبانی از برزیل و مراکش را برد و در ادامه مقابل «سراپ اوزچلیک» نفر نخست رنکینگ جهان از ترکیه با حساب ۶ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند، تا روز یکشنبه در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم/

«طراوت خاکسار» ابتدا حریفانی از آرژانتین و پاراگوئه را شکست داد، اما در ادامه مقابل «سارا کاردین» نماینده مطرح ایتالیا با حساب ۴ بر ۲ مغلوب شد. با حضور نماینده ایتالیا در فینال، خاکسار به گروه بازنده‌ها رفت.

وزن منهای ۶۱ کیلوگرم/

«رزیتا علیپور» کاراته‌کاهایی از ایتالیا، شیلی و فرانسه را برد و به نیمه‌نهایی رسید.

او در این مرحله برابر «مروه کوبان» قهرمان سال ۲۰۱۹ اروپا از ترکیه را مقتدرانه و با حساب هشت بر صفر مغلوب کرد و به فینال رسید تا نخستین فینالیست ایران در مسابقات سال ۲۰۲۰ لقب بگیرد.

با این اوصاف، علیپور یکشنبه شب برای کسب مدال طلا با «جورانا رکوویچ» قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان از صربستان مصاف می‌دهد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2675


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise