چهارشنبه، 10 اردیبهشت 1399 - 01:12

هر آنچه زنان باید در مورد گر گرفتگی پس از یائسگی بدانند

همه ساله، میلیون‌ها زن دچار یائسگی می شوند و از گرفتگی و تعریق زیاد پس از آن رنج می‌برند. آن ها اطمینان دارند که درمانی برای گر گرفتگی وجود ندارد و این گر گرفتگی ها دوام چندانی نخواهد داشت.

کرج - امید بانوان؛ سلام نو نوشت؛ همه ساله، میلیون‌ها زن دچار یائسگی می شوند و از گرفتگی و تعریق زیاد پس از آن رنج می‌برند. آن ها اطمینان دارند که درمانی برای گرگرفتگی وجود ندارد و این گرگرفتگی ها دوام چندانی نخواهد داشت. در اینجا هر آنچه درباره گر گرفتگی پس از یائسگی باید بدانید، آورده شده است.

چه مدت گر گرفتگی طول می کشد؟

گر گرفتگی بیش از آنچه که قبلاً تصور می شد طول می کشد. به طور متوسط 7 تا 10 سال به طول می انجامد. شواهد موجود نشان می دهند که این گر گرفتگی ها بی ضرر نیستند و ممکن است با آسیب های قلبی خطرناک همراه باشند.

در یک مطالعه بین بیش از 3000 زن یائسه، افرادی که دچار گر گرفتگی مکرر یا مداوم بودند، افزایش چشمگیری در عوامل مرتبط با بیماری قلبی داشتند. این توضیح می دهد که چرا خطر سکته مغزی در 10 سال پس از یائسگی دو برابر می‌شود.

گر گرفتگی چگونه می تواند ضربان قلب و فشار خون را تحت تأثیر قرار دهد؟

پس از هر بار گر گرفتگی، ضربان قلب و فشار خون افزایش می یابد. به عبارت دیگر گر گرفتگی قلب را سخت تر می کند. همچنین به نظر می رسد که آن ها یک واکنش التهابی ایجاد می کنند که می تواند به رگ های خونی آسیب برساند. به این مسئله فشار خون ناشی از کلسترول بد را نیز اضافه کنید.

هورمون درمانی برای بهبود گر گرفتگی

این اطلاعات جدید ممکن است برای خانم هایی که در سال 2002 به آن ها توصیه شده بودند که از هورمون درمانی، برای جلوگیری از افزایش خطر لخته شدن خون و سکته مغزی، خود داری کنند، تعجب آور باشد.

یک مطالعه بزرگ به طور خاص برای تعیین اینکه آیا هورمون درمانی طولانی مدت می تواند از بیماری های قلبی جلوگیری کرده و عمر را طولانی کند، آغاز شده است.

اما بیش از 70٪ از زنان در مطالعه بالای 60 سال بودند. از آنجا که بیشتر زنان در سنین 45 تا 55 سالگی یائسگی را پشت سر می گذارنند، ارزیابی افراد در محدوده 50 تا 59 نتایج متفاوت و اطمینان بخش را نشان داد. در زنانی که تحت درمان با هورمون درمانی قرار گرفته اند، کاهش بیماری قلبی و مرگ و میر وجود داشته است.

برای سهولت گر گرفتگی چه کاری می توان انجام داد؟

بنابراین اگر شما جزء 80٪ از زنان پیراموپوزال یا یائسه هستید که گر گرفتگی را تجربه می کنید و نگران هستید، باید در ابتدا وزن خود را کاهش دهید، ورزش کنید، سیگار نکشید و غذاهای سالم بخورید.

اما ممکن است بخواهید رویکرد جدی تری درباره گر گرفتگی دنبال کنید. از آنجا که گزینه‌های ایمن، موثر هورمونی و غیر هورمونی وجود دارند که می‌توانید آن ها را امتحان کنید، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

روش‌های زیر را امتحان کنید:

* استروژن درمانی، این می‌تواند به صورت خوراکی، ژل، کرم یا اسپری باشد.

* داروها، شواهدی وجود دارند که نشان می دهند ایزوفلاون ها (فیتواستروژن ها) می‌توانند گر گرفتگی را کاهش دهند.

انتهای پیام/

کدخبر: 2843


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise