یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 14:11

برگزاری اولین دوره مسابقات مجازی بانوان ناشنوا با پوشش اسلامی

نایب رییس بانوان فدراسیون ناشنوایان از اعزام تیم بانوان به مسابقات جهانی کاراته در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: این اعزام بستگی به وضعیت بیماری کرونا دارد که تا آن زمان امکان اعزام وجود داشته باشد یا خیر.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ زهرا داودی اظهار کرد: با توجه به اینکه چند ماهی است درگیر بیماری کرونا هستیم و هیچ فعالیت ورزشی متمرکز برای بانوان ناشنوا نداشتیم تصمیم گرفتیم برای حفظ آمادگی بانوان اولین دوره مسابقات مجازی بانوان ناشنوا با پوشش اسلامی را برگزار کنیم تا ضمن حفظ آمادگی آن‌ها، بانوان ناشنوا بتوانند هر گونه مهارت ورزشی خود را در قالب کلیپ‌های ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه با پوشش کامل و لباس ورزشی برای ما ارائه دهند.

وی گفت: بانوان ناشنوا تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه فرصت دارند کلیپ‌های خود را به فدراسیون ارسال کنند تا کارشناسان ما بعد از بررسی این کلیپ‌ها نفرات برتر را گزینش کنند.

داودی خاطر نشان کرد: چون در حال حاضر امکان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور وجود ندارد به خاطر حفظ روحیه و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران ناشنوا سعی کردیم اولین دوره مسابقات مجازی بانوان ناشنوا را برگزار کنیم تا از این طریق بتوانیم آن‌ها را در منزل به فعالیت‌های ورزشی تشویق کنیم. در پایان این مسابقه به پنج نفر برتر بعد از ارزیابی کارشناسان جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون بانوان ناشنوا خاطر نشان کرد: از سال ۲۰۱۷ تا امروز بانوان ناشنوا در هیچ تورنمنت برون‌مرزی شرکت نکرده‌اند و آخرین حضور آن‌ها المپیک ناشنوایان در ترکیه بود و این مسئله سبب افت رنکینگ آن‌ها شده است. ما سعی داریم دوباره بتوانیم جایگاه بانوان را در مسابقات جهانی پررنگ‌تر کنیم. البته شرایط کنونی سبب شده تا ما نتوانیم شرایط مسابقاتی و یا اردویی داشته باشیم.

البته امیدوارم در نیمه دوم سال که مسابقات جهانی کاراته و همچنین تکواندو را پیش رو داریم با بهتر شدن شرایط از نظر ویروس کرونا امکان حضور در این مسابقات را پیدا کنیم. هر چند هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و باید دید تا آن زمان وضعیت دنیا از نظر ویروس کرونا چگونه خواهد بود و امکان شرکت در مسابقات برون‌مرزی مهیا خواهد شد یا خیر.

داودی در پایان گفت: امیدوارم در پایان اولین دوره مسابقات مجازی که در قالب مسابقات قهرمان کشوری برگزار می‌شود ما بتوانیم ضمن حفظ آمادگی بانوان ناشنوا برترین‌ها را از طریق این مسابقات شناسایی کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 2972


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise