آرشیو، 27 فروردینفروردین 1394 - 19:30

خوردن صبحانه به تحرک فیزیکی بیشتر کمک می‌کند

طبق مطالعه اخیر محققان، خوردن صبحانه نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند بلکه موجب تحرک فیزیکی بیشتر و کاهش مصرف غذا در ادامه روز می‌شود.

کرج - امید بانوان؛ میزان نوشت؛ صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز محسوب می شود. به گفته تیم تحقیق دانشگاه بث انگلستان، افزایش فعالیت موجب بهبود سلامت در افراد بی تحرک می شود، چرا که با ایجاد تحرک در آنها سطح قند خون شان را تحت کنترل قرار می دهد.

خوردن صبحانه به تحرک فیزیکی بیشتر کمک می کند

تیم تحقیق این مطالعه به سرپرستی «جیمز بتس» به بررسی ارتباطات احتمالی بین صبحانه، وزن بدن و سلامت پرداختند. محققان در این مطالعه، افراد چاق با رده سنی ۲۱ تا ۶۰ سال را به دو گروه «صبحانه خورده» و «صبحانه نخورده» تقسیم نمودند و نتایج آن را در طول شش هفته بررسی نمودند.

از گروه صبحانه خورده خواسته شد تا ساعت ۱۱ صبح حداقل ۷۰۰ کالری مواد غذایی مصرف نمایند که نیمی از این گروه حداقل در مدت ۲ ساعت بعد از بیدارشدن از خواب این مقدار کالری را می خوردند. به گروه صبحانه نخورده اجازه داده شد که تا هنگام ظهر فقط آب بنوشند.

بر اساس سایر نشانگرهای سبک زندگی سالم نظیر تحرک داشتن زیاد یا کنترل سطح قند خون، شواهد ناشی از مطالعه ما نشان می دهد که خوردن صبحانه به کاهش وزن و داشتن تحرک بیشتر کمک می کند.

/انتهای پیام/

کدخبر: 301


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise