آرشیو، 4 فروردیناردیبهشت 1395 - 19:29

احیای بینایی یک زن نابینا با سلول درمانی

یک زن نابینای اهل بالتیمور به واسطه پیشرفت های صورت گرفته در زمینه سلول درمانی، بینایی خود را مجددا بدست آورد.

کرج - امید بانوان: مهر نوشت؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول‌های بنیادی، «ونا بلتون» تا دو سال گذشته قادر به دیدن نبود، اما اینک با جراحی سلول‌های بنیادی که انجام داده  قادر به دیدن پیرامون خود و مکان‌های مختلف است و هر روز به راحتی به محل کار خود رفت و آمد می‌کند.

وی تا سال ۲۰۰۹ بینایی کاملی داشت اما رفته رفته بنا به دلایلی که ابتدا ناشناخته بود و بعدها با شک و تردید عفونت چشمی تشخیص داده شد، رفته رفته بینایی خود را از دست داد. وی به دنبال درمان، با کلینیک‌های متعددی مشاوره کرد و در نهایت به توصیه یکی از این کلینیک‌ها تصمیم به انجام سلول درمانی گرفت.

به این منظور جراحان ارتوپد ابتدا مغز استخوان وی را استخراج کردند و با استفاده از دستگاهی خاص سلول‌های بنیادی آن جداسازی شد. سپس این سلول‌ها به ناحیه آسیب دیده چشم وی(عصب بینایی) تزریق شد. «ونا بلتون» اولین مرحله از سلول درمانی خود را در مارچ ۲۰۱۴ در فلوریدا انجام داد و یک سال بعد، متوجه شد که بینایی‌اش رفته رفته بهبود یافته است.

وی در ژولای همان سال، برای اولین بار مشاهده کرد که همسرش چه شکلی است! ونا معتقد است که این سلول درمانی زندگی وی را دگرگون کرده است و اکنون از مدافعان پر و پا قرص سلول درمانی است.

 

کدخبر: 315


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise