سه‌شنبه، 24 تیر 1399 - 12:30

همکاری بنیاد مستضعفان و فراکسیون زنان کلید خورد

بررسی مطالبات زنان و خانواده‌های کم‌برخوردار

«سارا فلاحی» از تبادل‌نظر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان بنیاد مستضعفان خبر داد.

کرج – امید بانوان| سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه با حضور «پرویز فتاح» در محل هیات‌رئیسه مجلس برگزار و در آن برخی از مسائل و مطالبات مربوط به حوزه زنان مطرح شد.

«سارا فلاحی» افزود: در این جلسه مقرر شد تا در راستای مدیریت نیازهای زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست کارگروهی از نهادهای مختلف حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و سایر نهادهای انقلابی و حاکمیتی تشکیل شود و برای مدیریت مطالبات و نیازمندی این قشر آسیب‌پذیر از زنان، یک راهبرد عملیاتی ترسیم شود.

به گفته فلاحی، فتاح ضمن استقبال از این طرح بیان کرد که  بنیاد مستضعفان آمادگی هر نوع مساعدتی دارد و جمهوری اسلامی نظر ویژه به زنان جامعه دارد. بنیاد در راستای آزادی زنان زندانی که سرپرست خانوار هستند آمادگی هر نوع تلاشی دارد.

منتخب مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم در زمینه مناطق محروم هم از سوی بنیاد مستضعفان حمایت‌های جدی صورت بگیرد، افزود: مقرر شد همکاری مستمر و موثر فراکسیون زنان مجلس با بنیاد ادامه پیدا کند و اولویت‌های ملی و منطقه‌ای مورد نظر در حیطه وظایف بنیاد مستضعفان، پیگیری شود.

وی ادامه داد: در این جلسه در رابطه با مساعدت در زمینه ایجاد فضاهای رفاهی و تفریحی بانوان نیز تبادل نظرهایی صورت گرفت و رییس بنیاد مستضعفان گفت که این مطالبات را در قالب طرح‌های جامع مطرح کنید ما هم مساعدت می کنیم.

وی به مطالبات اعضای فراکسیون متبوع خود از رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص حمایت از زنان اشاره کرد و گفت:  حمایت از تغذیه مادران باردار و زنان سرپرست خانوار از اقدامات خوب این نهاد است که امیدواریم اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

فلاحی وضع قوانینی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی بانوان، کمک به بانوان در مناطق محروم، تلاش در راستای اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار و همکاری فراکسیون زنان با بنیاد در چهارساله پیش رو را از محورهای دیگر جلسه عنوان و اظهار کرد: در این جلسه اعضای فراکسیون زنان مجلس در جریان آخرین اقدامات و پروژه‌های در حال اجرای بنیاد در راستای حمایت از زنان سرپرست خانواده قرار گرفتند.

در پایان مقرر شد این فراکسیون در مسیر چهار ساله به منظور افزایش میزان و کیفیت حمایت‌ها، تعامل سازنده‌ای با بنیاد مستضعفان داشته باشد.

انتهای پیام/

کدخبر: 3353


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise